Kapat

Bilime Göre En Kolay Ve En Zor Dilleri Öğrenmek

Bilime Göre En Kolay Ve En Zor Dilleri Öğrenmek

Dil öğrenmek , özellikle pratik yapmayı veya çalışmayı bıraktığınız bir şeyse öğrenmesi kolay bir iş değildir. Birçok araştırma, çocukluğundan beri dil öğrenmeyi önermektedir, bu dillerin daha kolay öğrenildiği çağdır.

Avrupa ve kolay dilleri

Temel olarak, Avrupa’da konuşulan dillerin çoğuyla kelime ve söz dizimsel yapıları paylaşıyoruz. Hollanda kökenli olan Afrikaans hariç. En basitleri listesinde: İspanyolca, Portekizce, Fransızca, İtalyanca. Ortalama, 23 ve 24 hafta arasında, 576 ve 600 saatlik bir dersle öğrenilecek olan dillerdir.

Öğrenmede bir orta nokta

Orta noktada, İngilizce ile önemli farklılıklara sahip bir dizi dil vardır. Bunlar arasında Rus, Sırp, Yunan, Hindu ya da İbranice vardır. Bu dilleri öğrenmek için 44 hafta ve akıcı bir şekilde onları anlamak ve konuşmak için bin saatten fazla ders alınmalıdır .

En zor olanlar sembollerle doludur

Sonunda , her zaman tüm listelerde bulunan en zor dilleri öğreniyoruz . Onlar Arapça, Japonca, Çince ve Korece. 88 haftalık yoğun öğrenim ve yaklaşık 2 bin 200 ders saati gerektirir . Onlar dünyanın geri kalanında konuşulanlardan çok farklı dillerdir.

Örneğin, Çince’yi öğrenmek için binlerce farklı karakteri ezberlemelisiniz ve anlamını ses tonuna göre değiştiren kelimeler vardır. Japonca da binlerce harf, üç farklı yazı sistemi ve iki hece sistemi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir