Kapat

Arduino ile Kilit Açma Robotu Yapıldı

Dünyanın en popüler kombinasyon kilit markalarından birini yarım dakika kadar kısa bir sürede patlatabilecek 3 boyutlu baskılı cihazlar üretildi.

Perşembe günü, tanınmış bir hacker Samy Kamkar web sitesinde , “Combo Breaker” olarak adlandırdığı 3 boyutlu yazıcıda basılmış, bir Arduino tabanlı kilit açma robotu için blueprint ve yazılım kodunu yayınladı.

Kamkar, “Makine sizin için oldukça kaba bir kuvvete meydan okuyor” dedi.

Aslında, Combo Breaker sadece kaba kuvvet saldırısından çok daha iyisini yapmaya programlanmıştır. Kamkar’ın geçen ay ortaya koyduğu matematiksel bir oyunun avantajı, küçük bir uygulama ile herkesin sadece sekiz denemede düşük seviye Master Lock şifreli kilit kombinasyonunu bulmasını sağlıyor.

Bu teknik bir imalat kusurundan yararlanıyor. Rotor çevrilirken bu kombinasyon kilitlerinin bir U şeklindeki kelepçesi çekildiğinde, “kombinasyon disklerinin” konumunu ortaya çıkarmaya yardımcı olan belirli sayılarda direnç hissedebilir.

Kilidi açan kombinasyon. Kamkar’ın matematiksel olarak çözdüğü ve web tabanlı bir araçta kodlandığı olası kombinasyonlardaki bazı kısıtlamalar ile birlikte çözüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir