Kapat

Apple, iOS 12.1.2 Sürümünü Yayınladı!

Apple iPhone’lar için bir yazılım güncellemesi olan iOS 12.1.2 yayınladı, açıkçası birkaç tane Beta sürümünün yayınlanmasından sonra bu güncellemeyi bu ay yayınlayacaklarını beklemiyorduk. Apple yine her zamanki gibi bizi şaşırttı.

IOS 12.1.2 yazılım güncellemesi iPhone cihazlarında yaklaşık olarak 68 MB boyutunda ufak bir güncelleme ve temel olarak birkaç tane hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri ile birlikte geliyor.

Güncellemenin içerisinde IPhone XS’nin özelliklerinden biri olan eSim için hata düzeltmeleri bulunuyor. iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için gelen güncelleme içeriklerini aşağıda görebilirsiniz.

IOS 12.1.2 hata düzeltme güncellemesi.

  • iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için eSim aktivasyon hatası giderildi.
  • iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max için Türkiye’de ki hücresel bağlantıyı etkileyen hata giderildi.

Güncellemenin Çin’de Apple ve Qualcomm arasındaki patent davası için de bir düzeltme içerdiği düşünülüyor. Bunun sebebi Apple, Qualcomm’un patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle bu özelliklerini bu güncelleme ile kaldırdı.

IOS 12.1.2 yazılım güncellemesi sadece Apple’ın iPhone sürümleri için yayınlandı. Bu yüzden iPad veya iPod Touch için henüz bir yazılım güncellemesi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.