Kapat

3D Yazıcı İle Kendi Rüzgar Türbinini Yap

Çocuklarınıza yenilenebilir enerjinin gücü hakkında bilgi vermek ister misiniz? Ya da sadece kendi rüzgar türbini çoğaltmanızı mı istiyorsunuz? 

Rüzgar enerjisi, dünyanın yenilenebilir enerji hareketinin ayrılmaz bir parçası haline geldi ve toplumun daha çevre dostu kaynaklara yönelmesiyle, yalnızca ön plana çıkacak.

Açıkçası, tam boyutlu bir rüzgar türbini, masaüstü 3D yazıcınızda oluşturulacak kadar büyük. Ancak, gerçekten döndüren küçük ölçekli bir model oluşturmak istiyorsanız, yapımcı ve Thingiverse kullanıcısı Luc Tellier sizin için mükemmel bir proje oluşturdu.

Eolienne Rüzgar Türbini, üç farklı ölçekte (1/100, 1/200, 1/400) üretilmiş bir 3D baskılı eğitim modelidir. Tellier, öğrencilerine yenilenebilir enerji ve rüzgar türbinleri hakkında bilgi veren karısı için model oluşturdu. Hayır, bu modeller evinize herhangi bir güç sağlamayacak, ancak eğitim amaçlı ve hatta dekorasyon için harika.

Yapımcı kısa bir süre önce projesini Thingiverse ile paylaştı, bu yüzden hafta sonu boyunca bir yaratıcılık arayışında olan herkese bir genel bakış paylaşacağımızı düşündük. Kendi 3D baskılı rüzgar türbini modelinizi oluşturmak için bilmeniz gerekenler.
Rüzgar türbini modeli için STL dosyaları Thingiverse üzerinden temin edilebilir . Bazı parçaların destek yapıları gerekecek ve yüzde 30’luk dolgu ile basılmalıdır.
İhtiyacınız olan diğer basılı olmayan bileşenler, modeli yazdırmaya hangi ölçekte karar verdiğinize bağlı olacaktır. Örneğin, 1/100 modeli 3V pil kullanır, orta büyüklükte ise dört adet AA pil kullanır. En küçük modelde, herhangi bir güç kaynağı yok; çünkü yapımcı, içine sığacak bir motor bulamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir