Kapat

Telefonunuzu Sıfırlamadan Önce İzlemeniz Gereken 4 Adım!

Telefonunuzu Sıfırlamadan Önce İzlemeniz Gereken 4 Adım!

Telefonunuzu Sıfırlamadan Önce İzlemeniz Gereken 4 Adım

Telefon kullanıcılarının neredeyse tamamı bilinçsiz olarak telefonlarını sıfırlıyor. Bunun önüne geçmek ve daha bilinçli bir kullanıcı olmak için aşağıdaki 4 adımı izlemenizi tavsiye ediyoruz.

1.Fotoğraflar

İlk adım telefonunuzdaki fotoğraflarınızı yedeklemeniz gerekiyor. Nasıl mı? Google’ın desteklediği Fotoğraflar adlı uygulamasını ücretsiz olarak indirip, (çoğu telefonda kurulu) yedekleme butonuna basmanız yeterlidir.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.photos

2.Numaralar

Listenin 2.sırasında bulunan Numaralar, yedeklemeniz gereken en önemli verilerdir. Yedekleme için bir çok uygulama bulabilirsiniz ama kullanımı en kolay ve kullanışlı olan bir uygulamayı sizlere öneriyoruz. Yedekleme uygulaması olan MCBackup – My Contacts Backup ile numaraları kopyaladıktan sonra istediğiniz yere kaydedebilir ve gönderebilirsiniz. Size tavsiyemiz yedeğinizi Google Drive uygulamasına yedeklemek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.globile.mycontactbackup

3.Gmail

Pek çok kişi bu adımı pek umursamıyor. Yeni hesap açmayı daha kolay bulan bu kişiler, cihaz sıfırlandıktan sonra zor bir dönemden geçiyor. Çünkü farkında olmasak bile çoğu işi Gmail hesabı aracılığı ile yaparız. Gmail hesabınızı kaybetmemeniz için sıfırlamadan önce gmail bilgilerini bir kenara not etmeniz sizin için çok iyi olacaktır.

4.Sosyal medya hesapları

Dünya da milyonlarca kişi sosyal medya kullanmaktadır. Sosyal medyaları bilinçsiz kullanan kişiler şifrelerini dahil bilmemektedir. Telefonu sıfırlamadan önce hesabınızı telefon numaranıza tanımlamanızı ve onaylatmanızı öneririz.

Not: Google play’de bulunan şifre kaydetme uygulamaları veya not defterlerinin çoğuna inanmayınız. Bilgilerinizi çalar nitelikte olma olasılıkları çok yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir