Kapat

SD Karttan Dosya Nasıl Kurtarılır?

SD Karttan Dosya Nasıl Kurtarılır?

SD kartınız yanlışlıkla silindi ve tüm dosyalarınız kayboldu mu? Ya da yazılımsal sorun nedeniyle önemli verilerinizi kaybettiniz. Dosyalarınızın silinmesinin birçok nedeni var.

Eğer bahsettiğimiz gibi dosyalarınız silindiyse paniğe kapılmayın. Bu yazımızda SD Karttan dosya kurtarma yolunu tartışacağız. SD kartınıza ne olduğunu yada nasıl bozulduğunu biliyorsanız, SD karttan hızlı ve etkili bir şekilde veri alma şansınız daha fazla olacaktır.

Yani SD Karttan dosya kurtarma hakkında detaylı bilgi edineceğiz. Yazımızı okumaya devam edin.

SD Karttan Veri Kurtarmak İçin Ne Gerekiyor?

Flash sürücünün çalışmasıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız (aygıt ya da PC tarafından tanınmıyorsa, ses seviyesi yanlış görüntüleniyor vb.), Dosyaları en kısa sürede kopyalamanız, aygıtı biçimlendirmeniz ve antivirüs programı ile hataları teşhis etmeniz gerekir.

Hafıza kartının içeriğine erişemiyorsanız, kayıp dosyaları kendi başınıza kurtarmayı denemelisiniz. Bunu yapmak için özel bir yazılım kullanabilir veya donanım müdahalesi yapabilirsiniz.

Silinen dosyaları SD karttan kurtarmak için ilk yöntem daha basit. Bu yöntemle, biçimlendirilmiş veya yazılım arızasından sonra silinen verileri (dosyaları) geri alabilirsiniz .

Silinen fotoğrafları SD karttan, dosya ve klasörlerden kurtarmak için aşağıdakilere sahip olmanız gerekir:

  1. Güçlü bir işletim sistemine sahip ve Windows XP’den daha düşük olmayan bir bilgisayar
  2. Bir SD kartı (kart okuyucu) veya bilgisayardaki SD Kart girişi
  3. Hızlı bir internet bağlantısı
  4. Özel bir SD kart kurtarma yazılımı

Disk Drill Kullanarak SD Karttan Dosyalar Nasıl Kurtarılır: Yapmanız Gereken Adımlar

SD kart kurtarma işlemi birkaç dakika sürecektir. Bu eğitimde Bozuk SD Karttan Nasıl Dosya Kurtarılacağını anlatmaya çalıştık.

  • Kurtarma programını yükleyin. İnternette ücretsiz olarak indirebilirsiniz veya tam sürümünü satın alabilirsiniz. Bu program tamamen Açık kaynak kodludur.
  • SD kartın takılı olduğu aygıtı kapatın, ardından ortamı çıkarın ve bilgisayara bağlayın.
  • Biçimlendirme veya arızadan sonra silinen dosyaları aramak ve bir dosyayı bilgisayarınıza kaydetmek için yüklü programı başlatın.

Bu program hem profesyonel hemde amatör kullanım için uygundur Çok yönlülüğü ve sadeliği nedeniyle tercih edilenler arasında yerini alıyor. Neredeyse tüm dosya sistemlerini destekler ve yalnızca biçimlendirmeden sonra değil, donanım hasarından sonra da SD kartları ve sabit sürücüleri kurtarır.

Unutmayın : Program, donanım müdahalesini gerektirebilecek ciddi mekanik hasarlar haricinde, tüm durumlarda etkin şekilde çalışır. Yalnızca, SD kartında mekanik hasar varsa gerçekleştirilir. Bu durumda, kesin sonuç olarak hasarın kapsamına ve niteliğine bağlıdır. Eğer kendinize güvenmiyorsanız uzman kişilerden destek almanızda fayda vardır.

“SD Karttan Dosya Nasıl Kurtarılır?” üzerine 1 yorum

  1. aaa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir