Kapat

450 km Menzil ve Güneş Panelli Otomobil Piyasada!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/qxaHK3kbYKw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

450 km Menzil ve Güneş Panelli Otomobil Piyasada!

Günümüzün en popüler araçları olan elektrikli araçlar tüm hızıyla artmaya devama ederken yepyeni tasarıma sahip Lightyear One EV, hayranları ile buluşmaya başlıyor. Muhteşem ve ilginç tasarımı ile Lightyear One EV tam bir çevre dostu otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Lightyear One EV piyasaya çıktı ve tavanında güneş panelleri bulunan tamamen elektrikli bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Bu garip tasarım, aracı mümkün olduğunca aerodinamik kılmak için tasarlanmış ve şarj başına 450 km sürüş mesafesi olacağı öngörülüyor.

Lightyear One ile ilgili en ilginç şey, aracın tavanında bulunan güneş pilleri dikkat çekiyor. Lightyear, güneş panellerinin günde 25km gidebilecek kadar güneş enerjisi çekebileceği söyleniyor.

Tavandaki paneller, panellerin bir kısmı gölgede olsalar bile çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Otomobildeki hedef temiz ve saf enerji elde etmektir. Lightyear One için fiyatlandırma 149.000 € (982.250,61 Türk Lirası) olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir