Kapat

WordPress Sitesini Android Uygulamaya Dönüştürme

Mobil cihazların tüm hızıyla artmasıyla birlikte, internette gezinenlerin büyük bir çoğunluğun mobil kullanıcılar olduğunu farketmişsinizdir.

WordPress kullanıyorsanız, sitenizin ziyaretçilerin karşısında estetik ve sorunsuz gözükmesi gerekir. Bu da iyi bir tema seçiminden geçiyor. Duyarlı tema, kullanıcının ekranının boyutuna göre kendini otomatik olarak yeniden boyutlandıracaktır.

Kullanıcılara hız ve görünüm açısından mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için bir uygulama oluşturmanızı öneririz. Uygulamalar, kullanıcılar için daha iyi mobil deneyimler sağlar.

Ancak, uygulama geliştirme ucuz değildir . Bu nedenle, belirli bir bütçe ayırmalısınız.

WordPress Sitenizi AppPresser Kullanarak Bir Android Uygulamasına Dönüştürme

Eklenti kullanmak, WordPress sitenizi bir Android Uygulamasına dönüştürmenin en kolay yollarından biridir. Mevcut uygulamaların çoğu birinci sınıf kalitededir, ve fiyatları son derece uygundur.

Bu eğitimde AppPresser’ı kullanacağız. AppPresser, web sitesini bir uygulamaya dönüştürmek için en popüler eklentidir.

Dönüşüm işlemi üç ana adım gerektirir:

  • WordPress Panonuzu kullanarak AppPresser eklentisini ve temasını yükleme.
  • AppPresser Dashboard’u kullanarak yeni uygulamanızı oluşturma.
  • AppPresser eklenti ayarlarını yapılandırma.

Her adımı ayrıntılı olarak inceleyelim.

AppPresser Eklentisini ve Temasını Kur

AppPresser eklentisi WordPress deposunda bulunur. Alternatif olarak, Eklentiler > Yeni Ekle seçeneğine gidip AppPresser’ı arayarak Gösterge Tablosu içinden bulabilirsiniz . AppPresser’ı kurun ve aktif hale getirin.

Not: AppPresser ücretsiz bir eklenti değildir, bu yüzden devam etmeden önce bir abonelik satın almanız gerekir.

Daha sonra, AppPress temasını indirmeniz ve WordPress’e yüklemeniz gerekir.

AP3 Ion Theme indirme bağlantısını bulabilirsiniz :

  1. AppPresser satın aldığınızı onaylayan e-posta makbuzu
  2. AppPresser hesap sayfanız.

Temayı indirdikten sonra Görünüm > Temalar > Yeni Ekle > Yükle ve dosyanızı seçerek WordPress’e yükleyin . Bu noktada, temayı etkinleştirmeyin, çünkü eklenti oluşturduğunuz mobil uygulamada kullanım için bu temayı açar / kapatır.

Uygulamanı Oluştur

AppPresser alımınızı tamamladığınızda, uygulamanızı oluşturabileceğiniz gösterge panosuna yönlendirileceksiniz. Giriş bilgileriniz, satın alma onayı e-postasında bulunur.

Giriş yaptıktan sonra, Yeni Uygulama’yı tıklatarak yeni bir uygulama oluşturabilirsiniz . Uygulamanız için bir ad girin ve Uygulama Oluştur’u tıklayın . İşlem tamamlandığında, gösterge tablonuzda yeni oluşturulan uygulamanızı gösteren bir kutu göreceksiniz.

Uygulamanızı Özelleştirme

Az önce tarif ettiğimiz işlem size genel bir varsayılan uygulama sunar, ancak WordPress sitesine dayanan bir uygulama olmasını isteriz.

Yeni oluştur uygulamanızı gösteren kutuyu tıklayın. Görünen ekranda , App Customizer’a geçmek için App Customize and Build uygulamasına tıklayın .

Uygulama Özelleştiricisinin sol taraftaki gezinme çubuğunun alt tarafında, Öğe Ekle’yi tıklayın ve WordPress / External Links açılır penceresini açın.

  • URL (URL’yi https: // ile başlattığınızdan emin olun), AppPresser teması ve eklentisi yüklü olan WordPress sayfasına
  • Bağlantı Metni alanını kullanarak başlık girilir

AppPresser Ayarlarını Yapılandırma

Yapmanız gereken son şey, AppPresser hesabınızla ilgili bilgileri WordPress eklentinize sağlamaktır.

Gösterge Tablosuna giriş yaptığınızda , soldaki gezinme çubuğunda görüntülenen AppPresser simgesini tıklayın. Eklenti ayarlarını gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Uygulamanızı Oluşturma

Son adım, test edilmesi ve incelenmek üzere uygulama mağazalarına gönderilmesi için uygulamanızı oluşturmaktır.

Bu görevleri AppPresser ile tamamlamak istiyorsanız , PhoneGap Build ile bir hesap oluşturmanız ve bir kimlik doğrulama belirteci edinmeniz gerekir. Bu işlemi tamamladığınızda, Android uygulamanızı indirmek için kullanabileceğiniz bir QR kodu alacaksınız.

Özetlemek gerekirse; Mobil uygulamalar, kullanıcılara mümkün olan en iyi deneyimi sunar, sıfırdan bir uygulama yazmak son derece pahalıdır. Bir WordPress siteniz varsa, kullanıcılarınız için bir Android uygulamasına dönüştürerek zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir