Kapat

VPN Nedir? Nasıl Çalışır? Game of Thrones’u VPN ile İzle!

VPN Nedir? Nasıl Çalışır? Game of Thrones’u VPN ile İzle!

14 Nisan 2019 tarihinde bir yıldan uzun süredir merakla beklediğimiz Game of Thrones TV serisinin 8. Sezonu yayına girecek. Game of Thrones, Amerika’da HBO kanalı üzerinden yayınlanacak. Peki, biz ülkemizden Game of Thrones’u nasıl izleyebiliriz? HBO çevrimiçi yayını için Hulu, Directvnow gibi birkaç seçenek sunuyor, fakat bu servislere erişebilmek için bile Birleşik Devletlerin 50 eyaletinden birinde olmanız şart. Biz bu eyaletlere sanal olarak nasıl seyahat edebiliriz? Cevap çok basit: VPN Havayolları!

Öncelikle VPN’e üç alt başlık ile kısa bir giriş yapalım. VPN Nedir, Nasıl Çalışır? Neden VPN Kullanmalısınız?

Game of Thrones Nasıl İzlenir? VPN ile Game of Thrones ve Daha Fazlasına Erişim Sağlayın!

Asıl sorumuz: Game of Thrones VPN Nasıl İzlenir? VPN ile Game of Thrones izlemek için yapmanız gerekenleri adım adım inceleyelim, fakat VPN’i sadece sanal konum sınırlarını kaldırmak için değil bant genişliği sınırı olmadan yüksek kalitede video izlemek için kullanabilirsiniz.

Game of Thrones’un HBO’da 14 Nisan’da yayına gireceğini hepimiz biliyoruz. Peki, HBO yayınına biz direkt erişim sağlayabiliyor muyuz? Hayır. Amerika’da olsaydık, HBO yayınına çevrimiçi olarak ulaşmak için Hulu edinebiliriz. Hulu, Netflix gibi bir ücretli dizi ve film platformudur, fakat maalesef Hulu’yu Amerika ve Japonya haricinde bir konumdan izlemek mümkün değildir.

Burada yardımımıza VPN koşuyor. VPN servisinin nasıl sanal coğrafik konumunuzu değiştirdiğinizden bahsetmiştik. VPN servisi kullandığınızda istek yaptığınız sunucuların konumunuzu VPN servisinizin sağladığı konumlar arasından seçerek o şekilde görmelerini sağlayabilirsiniz. Bu durumda, yapmanız gereken şey VPN programı indirdikten sonra konumunuzu Amerika olarak ayarlamak!

Konumunuzu Amerika veya Japonya olarak değiştirdikten sonra artık Hulu’ya bağlanabilir ve sınırsız dizi, film ve şovun yanında Game of Thrones’un da tadını çıkarabilirsiniz!

VPN ile Başka Hangi Hizmetlere Erişim Sağlayabilirsiniz?

VPN ile Erişiminiz Olan Siteleri Yavaşlama Olmadan Ultra HD İzlemek İster Misiniz?

Netflix Amerika

Netflix’e ülkemizden erişim mevcut, fakat sadece ülkemize yönelik içeriklere erişebiliyoruz. Netflix platformunda Amerika’da 1326 dizi ve 4339 filme yer verirken, bu rakam Türkiye için 194 dizi ve 511 film ile sınırlıdır. Netflix’e yeni film gelmesini beklemekten sıkıldıysanız, neden VPN’i denemiyorsunuz? Ya da Netflix’iniz çok mu yavaş? İzlemek istediğiniz filmin veya dizinin dolmasını beklemek ve düşük kalitede mi izlemek zorunda kalıyorsunuz? VPN ile bu sorunları aşabilirsiniz.

Wikipedia

Wikipedia açıldı mı? Hayır. Wikipedia’nın hiçbir dil versiyonuna Nisan 2017’den beri erişim maalesef sağlayamıyoruz. Wikipedia, dünyanın en kapsamlı internet ansiklopedilerinden biri. Peki, bu erişim yasağını aşmanın bir yolu yok mu? Tabii ki, var! VPN aracılığıyla konumunuzu sanal olarak değiştirerek VPN sağlayıcınızın size sağladığı VPN konumlarının herhangi biri üzerinden Wikipedia’ya erişim sağlayabilirsiniz. Kuzey Kore ve Çin, Wikipedia’ya erişim yasağı koymuş ülkelerden diğer ikisi.

Pokemon Go

Pokemon Go çılgınlığı hayatımıza 6 Temmuz 2016 itibariyle girdi ve o zamandan beri birçok insanı Pokemon karakterlerini toplamak adına kilometrelerce yürütmeyi başardı! Coğrafik konum sınırlarınızı aşarak pokemonları toplamaya devam etmek istemez misiniz? Bazı VPN uygulamaları sizin sadece IP üzerinden konum değiştirirken, bazı VPN uygulamaları otomatik konfigürasyonları ile sizin GPS konumunuzu da maskeleyebilir ve de değiştirebilir.

PubG

Mart 2017’de hayatımıza giren, başlarda sadece steam üzerinden oynanabilen hayatta kalma oyununun artık bilgisayara indirilebilen versiyonu da mevcut, fakat sadece Tayland için! Yapmanız gereken şey çok basit. PUBG üzerinden üyelik açarak PUBG Lite sürümüne ait kurulum dosyasını indiriyorsunuz ve de daha sonra VPN yardımınıza koşuyor çünkü bu sürümü kullanabilmek için Tayland üzerinden kurulum yapmanız gerekiyor. VPN uygulamasını açarak konumunuzu Tayland’a çeviriyorsunuz ve ardından üyelik işlemlerinizi tamamlıyorsunuz.

İşte bu kadar! Hızlı bir VPN uygulaması ile indirmeniz de uzun sürmeyecektir. İşte bu kadar!

VPN uygulaması ile rahatlıkla erişebileceğiniz ve de coğrafya sınırlamalarını yok sayarak içeriklerine sınırsız erişebileceğiniz diğer platforma örneklerine aşağıdan göz atabilirsiniz:

  • BBC iPlayer
  • Amazon Prime Video
  • Kodi
  • Showtime
  • Zattoo
  • Directv Now
  • Sling
  • Playstation Vue

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir