Kapat

Ücretsiz Aramalar Nasıl Yapılır?

WiFi kullanarak, arama hakkınızı harcamadan arama yapabilirsiniz. “VoIP” veya “Internet Protokolü Üzerinden Ses” kullanan herhangi bir sayıda ücretsiz arama yöntemini deneyin. VoIP ile internet üzerinden hem yurtiçi hem de uluslararası arama yapabilirsiniz. İnternet’te veya akıllı telefonunuzda ücretsiz arama yapmak için Facebook Messenger, Skype ve Google Hangouts gibi uygulamaları kullanın!

Çevrimiçi Arama

Bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan aramak için Facebook Messenger’ı kullanın

Messenger uygulamasını kullanabilir veya Facebook web sitesinde mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz. Messenger’da bir kişi seçin, “i” düğmesine tıklayın ve “Ücretsiz arama yap” a basın. Kişinize bir bildirim gönderilecek ve aramanız internet üzerinden bağlanacaktır. Facebook web sitesinden arıyorsanız, bir mikrofonunuzun kurulu olduğundan emin olun. Ayrıca bir web kamerası ve görüntülü görüşme de yapabilirsiniz. Çoğu web kamerası bir web kamerası kurdu.
Yerel arkadaşlara veya uluslararası tanıdıklara telefon edebilirsiniz.

Skype ile çağrı yapın ve sohbet edin

Skype, popüler bir görüntülü görüşme yazılımıdır ve bunları bilgisayarlarda, mobil cihazlarda ve bazı TV’lerde kullanabilirsiniz. Ücretsiz uygulamayı indirin ve profilinizi oluşturun. Skype’ı skype.com’dan veya Skype uygulaması aracılığıyla açın. Skype kişilerinizi görüntülemek için “İletişim” simgesine tıklayın. Bir kişinin adını tıklayın ve ardından “Skype Çağrı” düğmesini seçin. Skype’ı başka Skype kullanıcılarını aradığınız sürece kullanmak ücretsizdir. Telefon numaralarını ararsanız, dakika başına ücretlendirilirsiniz. Kişilerinizi Skype üzerinden de anlık mesajlaşabilirsiniz. Bu servis de ücretsizdir.

Özellikle bir Android akıllı telefonunuz varsa, Google Hangouts’u deneyin

Ücretsiz bir Google hesabı oluşturun, hesabınıza giriş yapın ve Hangout uygulamasını açın. Yeni aramalar için, ekranınızın sağ alt köşesindeki yeşil bir çevrede “+” ya dokunun. “Yeni Konuşma” yı tıklayın ve kişiyi seçin. Kişiyi seçip “önceki konuşmalar” a hafifçe dokunarak önceki arayanları kolayca tekrar arayabilirsiniz. Video ve sesli görüşmeleri Google Hangouts ile yapabilirsiniz.
Google Hangouts, Android telefonlara önceden yüklenmiştir. Android dışındaki kullanıcılar için, App Store’dan Google Hangouts’u ücretsiz indirin. Her iki kullanıcının da cihazlarında Google Hangouts’un yüklü olması gerekir. Google Hangout kullanıcıları olmayanları arayamazsınız. Kablosuz bağlantınız yoksa, aramanız bağlantı kuramaz.

“Ücretsiz Aramalar Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir