Kapat

Sonsuzluk (∞) İşareti Nasıl Yapılır? Kopyala ve Yapıştır

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Android veya iOS telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Bilgisayar da en kolay tuş kombinasyonu ile sonsuzluk işareti yapacağız.

Sonsuzluk işaretini matematik, fizik, felsefe, sosyal bilimler, vb. bölümlerde kullanıldığı biliyoruz. Sonsuzluk sınırsız veya büyüklüğü olmayan sayısız sayılamayan nesne veya kavram olarak açıklanabilir. Sonsuzluk, 17. yüzyılda yaşayan bir İngiliz matematikçi John Wallis’in oluşturduğu sonsuzluk simgesi (∞) olarak açıklanabilir.

Sonsuzluk simgesi (∞) asla bitmeyen bir çizgiyi temsil eder. Sonsuzluk işareti “∞” ortak br işarettir. İlk kez 1650’lerin ortasında Wallis tarafından kullanılmıştır.

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

HTML kodlarını kullanarak sonsuzluk sembolünü göstermenin birkaç yolu var. Muhtemelen, en kolay yol, Ekle menüsünü kullanmak, Sembol seçeneğini seçip, ardından Bilgisayar tarafından sunulan semboller arasında Sonsuzluk İşaretini bulmaktır. Ayrıca, sonsuzluk sembolünü bu web sitesinden veya başka bir siteden yapıştırabilirsiniz. Son olarak, sonsuzluk kodunu belgenizde kullanmak mümkündür. Aşağıdaki bazı örneklere bakın:

html ondalık sonsuz

& # X221e;
html sonsuzluk hex

html infinity named

Windows ve Macos klavye kısayolları

Alt + 236
ALT tuşunu basılı tutun, sayısal tuş takımında 236 girin.
Option + 5  basılı tutun ve Mac PC’nizde 5 tuşuna basın.

Sonsuzluk İşaretini Kopyala

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir