Kapat

Sadık Köpek Sahibiyle Birlikte Üniversiteden Mezun Oldu!

Griffin, yürüyemeyen ve tekerlekli sandalye kullanan sahibine, yardımcı olan bir Golden Retriever köpeğidir. Köpek, sahibinin New York’ta Clarkson Üniversitesi’nde yüksek lisans derecesi eğitimi boyunca sahibine yardımcı olduğu için, Griffin’de aynı derecede eğitimini tamamlamaya layık görülmüştür.

KÖPEK, İNSANIN EN İYİ ARKADAŞI

Köpeğin sahibi Brittany Hawley, sınıfa her geldiğinde, sadık arkadaşı onunla birlikte geliyordu. Telefonuna ihtiyacı olursa, köpek getiriyordu. Pek çok kişi Griffin’in disiplini karşısında şaşkınlığa uğradı, çünkü Brittany hastaları tedavi ettiğinde köpeği de ona yardım ediyordu.

Bu nedenle, üniversitedeki herkes, Brittany’nin Clarkson Üniversitesi’nden mesleki terapi alanında yüksek lisans derecesi almasının yanında, köpeğinin de onursal bir derece alması gerektiğinin adil olduğuna kanaat ettiler.


New York’taki kurumun yönetim kurulu, dört yaşındaki köpeğin her şeyi hakettiğini ve “Olağanüstü bir çaba, sürekli bir bağlılık ve öğrencinin refahına ve başarısına özenli bir bağlılık” gösterdiğini belirtti.

4 yıllık çalışma boyunca sahibine eşlik eden köpek bu başarının ardından “mezuniyet törenine” katıldı.

25 yaşındaki kadın, kronik ağrıya neden olan bir hastalık nedeniyle tekerlekli sandalye kullanıyor. Brittany Hawley, Griffin’in onun için birçok fiziksel görevi yerine getirdiğini söylüyor. Kapıları açabiliyor, ışıkları açabiliyor ve sahibinin lazerle hedeflediği nesneleri alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.