Kapat

La Casa de Papel Ne Anlama Geliyor? Konusu Nedir?

La casa de papel 2017 yılında İspanya Televizyonlarında yayın hayatına girmiştir. Ancak yayın sürecinde yeterli ilgiyi göremediği için daha geniş kitleleri bulunan Netflix’de yayın yapma kararı alındı. Netflix 2017 yılının sonlarına doğru La casa de papel dizisinin tüm haklarını satın aldı.

İlk etapta 1.bölüm, daha sonrasında ise 2. bölüm yayınlandı. İspanyol yapımı bu dizi soygun temasını içeriyor. İlk sezon da aksiyon dolu olaylar, izleyicilerde heyecan yarattı ve büyük bir ilgi odağı oldu. La casa de papel’in son sezonu olan 4. sezon, 3 Nisan 2020 tarihinde yayınlandı.

La Casa de Papel Ne Demek?

Bu kadar bilgi verdik. La casa de papel ne demek? La casa de papel ne anlama geliyor? gibi soruları soracaksınız. Türkçe çevirisine baktığımızda, İspanyolca kelime ola La casa = Ev anlamına gelmektedir. de papel ise Kağıdın anlamına gelmektedir. Yani La casa de papel = Kağıdın evi, Kağıdın basıldığı ev gibi anlamlara geldiğini söyleyebiliriz. Aslında gerçek kelime anlamı Darphanedir.

La Casa de Papel Konusu Nedir?

La casa de papel ilk sezon konusunda, farklı grup insanın bir araya gelmesi ve bu gruba liderlik eden The Professor isimli idealist ve dahi bir adamı konu alır. Ardından uzunca bir süre, en ince detayına kadar İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için planlar yaparlar. Dizideki kahramanların hayat hikayeleri, soygun sırasında yaşadıkları olaylar ve aksaklıklar, soygunu gerçekleştirip kaçmaları ve kaçıştan sonraki hayatları konuya dahildir.

Dizinin 3. sezonunda soygun ekibinde değişiklikler olur. İlk iki sezonda ölenler olduğu için yeni ekip ayarlanması gereklidir. 3.sezon da İspanya Merkez Bankası soygunu için planlar yapılır ve 4.sezonda bu işe girişilir. 4.sezonun sonunda Profesörün yakalanması, 5.sezonun da geleceğine işaret ediyor.

La Casa de Papel Kaç Sezon ve Kaç Bölümden Oluşur?

La casa de papel, 4 sezondan oluşan bir dizidir ve toplamda 38 bölümden oluşur. Netflix tarafından desteklenen ve çekimleri yapılan bu dizi, son zamanların popüler dizisi haline gelmiş durumda.

La Casa de Papel konusu ne sorusuna ait cevaplar bu şekilde. La Casa de Papel 5. sezon gelecek mi sorusuna Evet de diyemiyoruz Hayır da. Sonuç itibari ile dizi son derece sevildi ve hayran kitlesi var. La casa de papel dizisinin 5.sezonunun geleceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir