Kapat

İnternet Sitesi Tercümesi Nedir?

İnternet Sitesi Tercümesi

Gelişen teknoloji sayesinde internet kullanımı gün geçtikçe artarken birçok faaliyet de çevrimiçi ortama taşınmaya başlamıştır. Ticaret, bu faaliyetlerden biridir.  Artık insanlar, alışveriş yapmak için interneti kullanmakta, internet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla aradıkları ürünü kolayca bulabilmektedir.

İnternet Sitesi Tercümesi Nedir?

İnternet sitesi tercümesi ile istenilen dilde yayınlanmaya hazır internet siteleri ortaya çıkarılmaktadır. Kurumsal internet siteleri aracılığıyla tanıtım yapan, markalarını müşteri kitleleriyle buluşturan firmalar; sınırları aşmak, uluslararası kitlelere hitap etmek ve ürünlerini başka ülkelere pazarlamak için çok dilli internet sitelerine sahip olmayı tercih etmektedir. İnternet sitesi tercümesi hizmeti, tam olarak bu noktada rol oynamaktadır. Çevirimvar online tercüme bürosu ile istenilen alanda internet sitesi tercümesine kolaylıkla ulaşmak mümkün.

İnternet sitesi tercümesi, internet sitelerinde yer alan içerikleri bir dilden başka bir dile aktarmaya verilen isimdir. İnternet sitesi tercümesinde yalnızca sitede yer alan metinler değil, bu sitedeki görseller ve videolar da tercüme edilir.

İnternet sitesi tercümesine ihtiyaç duyulan yerler arasında uluslararası firmalar, ihracat yapan firmalar, e-ticaret siteleri, farklı dillerden insanlara bilgi vermeyi amaçlayan kurumsal siteler, kişisel bloglar ve mobil uygulamalar yer almaktadır.

Özellikle ticari amaçlı internet sitelerinin pazarlama stratejileri, çok dilli yayın yapmayı gerektirmektedir. Çevirimvar online tercüme bürosu ile istediğiniz her dilde profesyonel internet sitesi tercümesine ulaşabilirsiniz.

SEO Nedir?

İnternet sitesi tercümesi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, tercümenin SEO uyumlu olmasıdır. SEO, İngilizce Search Engine Optimization ifadesinin kısaltmasıdır. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bu ifade, internet sitesi içeriğinin Google gibi arama motorlarının algoritmasına uygun şekilde optimize edilmesidir.

SEO’nun amacı, internet sitesini arama sonuçlarının ilk sıralarına taşımaktır. Arama motorları, internet sitelerinin kullandığı anahtar kelimelere göre en alakalı sayfaları gösterir. Bu nedenle başarılı bir pazarlama stratejisi için firmanızın internet sitesinin tercüme edilmesi tek başına yeterli değildir. En iyi sonuç için tercümenin SEO uyumlu olması gereklidir. İnternette arama motorları üzerinden ürünlerinizi arayan müşteriler ancak bu şekilde size ulaşabilir. Basit bir örnek olarak, kırmızı bir ayakkabı almak isteyen müşteri, Google’a “kırmızı ayakkabı” yazacaktır. Doğru anahtar kelimelerle tercüme edilmiş internet siteniz bu sayede arama sonuçlarında gözükecektir. Eğer “kırmızı ayakkabı” anahtar kelimesi bulunmuyorsa siteniz arama sonuçlarında gözükmeyecektir. Rakipleriniz arasında öne çıkmak için internet sitenizin arama sonuçlarında ilk sayfada olması gereklidir. Çünkü yalnızca arama sonuçlarının üst sıralarında yer alan siteler internet kullanıcılarının dikkatini çekmektedir.

İnternet sitelerinin ziyaretçi sayısını artırmak, daha fazla müşteriye ulaşabilmek için SEO optimizasyonu hizmetinden faydalanılabilir. SEO uyumlu bir internet sitesi tercümesinde doğru anahtar kelimeler kullanılmalıdır. İnternet sitesinin içeriğiyle uyumlu anahtar kelime araştırması yapılmalıdır. Ayrıca başlıkların tercümesinin metin içeriğiyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Çevirimvar online tercüme firması ile SEO yönelik tercümeler profesyonel tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir