Kapat

HP, Seri Üretim için Metal 3D Baskı Sistemini Başlattı

HP Seri Üretim için Metal 3D Baskı Sistemini Başlattı

HP, üretimde kullanılan metal parçaların yüksek hacimli üretimini diğer 3D baskı yöntemlerinden önemli ölçüde daha düşük bir maliyetle sağlayacak olan gelişmiş bir metal katkı maddesi üretim teknolojisi olan HP Metal Jet’i duyurdu.

Bugün, 2018 Uluslararası İmalat Teknolojileri Fuarı’nda (IMTS) HP, yüksek hacimli üretim metal parçaları üretebilen gelişmiş bir metal 3D baskı teknolojisi olan HP Metal Jet’i piyasaya sürdü. Global teknoloji şirketi, yeni sistemin, diğer metal 3D baskı yöntemlerine kıyasla kullanıcılara önemli ölçüde daha düşük maliyetle 50 kata kadar daha fazla üretkenlik sağlayacağını iddia ediyor.

HP Multi Jet Fusion teknolojisine benzer şekilde, HP Metal Jet, voksel düzeyi ciltleyici jeti kullanır. 430 x 320 x 200 mm’lik bir baskı hacmi, dört kez meme fazlalığı ve iki kez baskı çubukları sunar. Bu potansiyel olarak çığır açan sistem, olağanüstü üretkenlik ve güvenilirlik sunarken, ağırlıkla önemli ölçüde daha az bağlayıcı kullanacaktır.

    HP Metal Jet için mevcut olan ilk malzeme, ASTM ve MPIF Standartlarını karşılayacak veya aşacak izotropik özellikler sunan paslanmaz çelik olacaktır.

“Sonuçlar çok büyük – otomobil, sanayi ve medikal sektörler her yıl yalnızca milyarlarca metal parça üretiyor.

   HP’nin yeni Metal Jet 3D baskı platformu, müşterilerimizin dijital çağda tasarım, üretim ve yeni çözümler sunma biçimlerini tamamen yeniden gözden geçirmelerini sağlamak için hız, kalite ve ekonominin kilidini açıyor ”diye açıklıyor CEO’su Dion Weisler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir