Kapat

Harmony OS, Huawei Honor smart TV İle Birlikte Geliyor

Huawei, bu hafta yeni Honor Vision akıllı TV’sini Google’ın Android işletim sistemine alternatif olarak Huawei’nin Harmony OS ile donatılmış ilk cihaz olarak piyasaya sunacağını bildirdi. Huawei Honor smart TV, kullanıcılarına 3840 ×2160 piksel (4K) çözünürlük ve %94 ekran/gövde oranı sunan 55 inç ekran ile donatılmıştır.

Honor Vision TV, Huawei’nin HiSilicon tarafından Baidu ile birlikte geliştirilen 28nm Hongjun 818 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Yonga seti, akıllı TV’nin çalışması için kritik olan yüksek kaliteli ses ve video çıkışı için optimize edilmiştir. 2 ARM Cortex A73 ve 2 ARM Cortex A53 CPU çekirdeği ve 60 fps’de H.265 4K video oynatma ve 60 fps’de H.265 4K video oynatmayı destekleyen 4 çekirdekli, 600MHz Mali-G51 GPU’ya sahiptir.

Honor smartTV’nin ekranı, %400 parlaklığa ve 178 derecelik görüntüleme açısına kadar %87 NTSC geniş renk gamını destekliyor. Honor, Harmony OS Kullanıcı arayüzünü “dergi tarzı” olarak tanımlıyor ve sistem, birden fazla yerel Çin servisiyle entegrasyon içerisinde ve diğer Harmony OS cihazları piyasaya sürüldüğünde çoklu cihaz etkileşimleri için bir merkez görevi görmesi planlanıyor.

Akıllı TV ayrıca, ses kontrolü ve yalnızca sesinizi kullanarak gerektiğinde uygulama başlatma olanağı sağlayan dahili YoYo ses yardımcısı ile birlikte gelecek. Honor Vision TV, YoYo ses asistanını kullanabilmek için 5 metrelik bir aralıkta bulunmak gerekiyor. Cihazda toplam 6 adet mikrofon mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir