Kapat

Google Asistan Artık Türkçe Konuşuyor!

Google Asistan resmen Türkçe olarak kullanıma açıldı. Türkiye’deki tüm Android kullanıcıları bugünden itibaren Google Asistan’ı kullanabilecek.

Yılbaşında Google Asistan‘ın Ios kullanıcılarına da çıkması bekleniyor. Peki Google Asistan Neler yapabiliyor? Hangi sorulara, ne tür cevaplar veriyor? 250’ye yakın yeteneğe sahip olan Google Asistan’ın, vermiş olduğu sorular.

Asistan Türkçe olarak “Şu kişiyi ara”, “WhatsApp’tan mesaj gönder”, “Alarm kur”, “Hesaplama yap”, “X kişisi kimdir?”, “Türk sanat müziği çal”, “YouTube’ta şu videoları oynat”, “Spotify’da şu müziği oynat” ve “Bu hangi şarkı” gibi komutları yerine getirebiliyor.

Google Asistan komutları yerine getirmenin yanı sıra, sizi eğlendirebiliyor. Ancak şu anda esprileri biraz soğuk olsa da gayet iyi bir performans sağlıyor. Örnek olarak “Espri yap”, “Fıkra anlat”, “Tekerleme söyle”, “Şaka yap”, “Şiir oku”,”Şarkı söyle”, “BeatBox ya”, “İspanyolca, bir su lütfen”, “Yarın hava nasıl olacak?, “Fenerbahçe maçı ne oldu?”, “Galatasaray’ın maçı ne zaman?” gibi soruları da Google Asistan ile birlikte kullanabiliyoruz.

“Siriyi biliyor musun?”, “Apple hisseleri”, “Asgari ücret ne kadar?”, “İsmi Tekno uygulamasını aç” gibi komutlar da şaşırtıcı bir şekilde yanıtını alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir