Kapat

Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin!

İnternette gezinirken, diğer dillerde içerikle karşılaşmış olabilirsiniz. Bazen, aradığınız içerik başka bir dilde olabilir. Bu gibi durumlarda, tüm sayfayı çevirmek için Google Çeviri kullanılabilir , ancak bu araç normal metni çevirir. Videolardaki ve fotoğraflardaki metin çevrilmez.

Copyfish , bir video, resim ve PDF’den metni kopyalayabilen ve sizin için çevirebilen ücretsiz bir Google Chrome uzantısıdır. Bu uzantı yüklendiğinde, herhangi bir metni bir web sayfasından normal metin, resim veya bir videodaki metni kolayca çevirebilirsiniz.

Video veya Fotoğraflardan Metin Nasıl Çevirilir?

Metni bir görüntüden veya videodan çevirmek için, Copyfish OCR kullanarak metni ayıklar ve seçilen dile çevirir. Metni dönüştürmek için Copyfish’i , tarayıcı araç çubuğundaki simgesine tıklayın. Ve ekranda seçim aracı açılır. Basitçe, çevirmek istediğiniz alanı seçin.

Bunu yaptığınızda, çıkarılan metin ile ekranda bir açılır pencere görüntülenir. Ayrıca metni seçilen dile çevirir. Bu açılır pencereden, bu metnin herhangi birini panoya kopyalayabilirsiniz. Ayrıca OCR , Yeniden yakalama ve Yeniden çeviri için seçenekler sunar . Bu şekilde, bu uzantı ile görüntülerden, videolardan ve PDF’lerden kolayca metin aktarabilir ve çevirebilirsiniz.

Copyfish , altyazı ve altyazı çeviri için kullanışlı bir tekrarlama özelliğine sahiptir. Altyazının alanını bir kez seçmek zorundasınız ve daha sonra aynı alandan en son metni almak için “Redo OCR” tuşunu kullanabilirsiniz.

“Fotoğraf Veya Videoda ki Yazıyı Çevirin!” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir