Kapat

Eplan P8 Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Eplan Nedir? Eplan ne zaman piyasaya çıktı? EPLAN Yazılım ve Servis, 1984 yılında Almanya’da kuruldu ve dünya genelinde 700 çalışanı bulunan Rittal Yazılım sistemlerinin bir parçası olma özelliğini koruyor.

EPLAN dünya çapında 40.000’den fazla müşterisine sahip ve dünya genelinde 100.000’den fazla EPLAN yazılım sistemi kullanıldığı tahmin ediliyor. Genel merkezi, Almanya’nın Monheim am Rhein kesiminde bulunmaktadır. EPLAN Software & Service, PC tabanlı bir elektronik tasarım otomasyon yazılımı üreten ilk şirkettir.

EPLAN, firmalara mühendislik işlemlerini optimize etmeleri konusunda tavsiyede bulunur ve ayrıca yapılandırma süresini ve mühendislik maliyetlerini azaltan bir CAE / CAD çözümleri geliştiricisidir. Örnek olarak, Şu mühendislik alanları için servisler sunuyor:

  • Mekatronik
  • Elektrik – Elektronik Mühendisliği
  • Hidrolik ve Pnömatik Sistemler Mühendislikleri
  • Makine mühendisliği
  • PCT Mühendisliği

Bu EPLAN çözümleri, EPLAN Platformu üzerinden birbirine bağlanabilir; uygulamalar aynı temel işlevleri ve verileri kullanır.

EPLAN Electric P8 Nedir?

EPLAN Elektrik P8 için kullanılan grafiksel bir veritabanı E-CAE Elektriksel planlama ve Mühendislik yazılımıdır. EPLAN Electric P8 “Eplan P8” olarak bilinmektedir.

Yazılım proje planlaması için sınırsız olanaklar sunmasının yanı sıra, otomasyon projelerinin belgelenmesi ve yönetimi için de kullanılmaktadır. Diğer proje alanlarından gelen veriler CAE yazılımıyla arayüzler aracılığıyla değiştirilmesi, tutarlılığın sağlanması ve tüm projeyi, başka projeler ile entegre etme imkanı sağlanmaktadır. Elektrik ve Elektronik ile uğraşanlar için çok kullanışlı bir sistemdir.

Eplan P8 verileri çevrimiçi olarak almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir