Kapat

En Yaygın 4 iPhone Sorunları ve Çözümü

2016 yılındaki verilere göre 4 akıllı telefondan 1’inin tamire gittiğini biliyor muydunuz? ve bu oran en fazla ekran değişimlerinde.

Bir iPhone ya da diğer akıllı telefon sahibi olabilirsiniz. Telefonunuzda oluşacak sorunlar elbet canınızı sıkacaktır. İster inanın ister inanmayın, iPhone’unuz ya da akıllı telefonunuz sorun çıkarmaya başladığında dahi teknik servise götürmek zorunda kalmayacaksınız.

iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız doğru yere geldiniz.

En yaygın iPhone sorunları ve bunların nasıl çözüleceği hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

SIVI TEMASI

İPhone’unuzu havuza düşürdüyseniz veya bir bardak su döktüyseniz, panik yapmanıza gerek yoktur. Apple, sıvı temasını garanti kapsamına almadığından, telefonunuzu kurtarmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Telefonunuzda sıvı teması olduğunda, açılma veya açılmama ihtimali vardır. Telefonunuzu açmaya çalışmadan önce, SIM kartı çıkarmalı ve bir havluyla kurutmaya çalışmalısınız.

Telefonunuzu kuruyana kadar birkaç gün boyunca silika jel poşetlerine daldırabilirsiniz. Telefonunuz tamamen kuruduktan sonra açmayı deneyin.

Tüm verilerinizi kaybetme riskiniz var, ancak iCloud’a kaydettiyseniz geri alabilirsiniz.

ŞARJIN KISA ÖMÜRLÜ OLMASI

Pil ömrünü normalden daha hızlı tüketmek, iPhone kullanıcılarının bu günlerde karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. Her güncelleme yaptığınızda şarjınızın çok daha hızlı bittiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Bu sorunla başa çıkmak için, telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

YouTube, Google Haritalar, Instagram ve benzeri uygulamalar pil ömrünüzü daha hızlı tüketir. Pilinizin boşalmasını önlemek için kullanmadığınız zamanlarda bu uygulamaları kapattığınızdan emin olun.

SİYAH EKRAN

iPhone’unuzda siyah ekran görmek kadar korkutucu bir hadise olamaz. Ancak bu gibi durumda hemen teknik servise ulaşmanız gerekmeyecek.

İPhone’unuz düşürme, su dökülmesi, kötü amaçlı yazılım ve benzeri gibi çeşitli sorunlar nedeniyle siyah ekran sorunu yaşayabilir.

Siyah ekranı düzeltmek için, sorunun pil olmadığından emin olmak için telefonunuzu tamamen şarj etmeyi deneyin. Sorun devam ederse, telefonunuzu iPhone üzerinden fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

AŞIRI ISINMA SORUNU

İPhone’unuzu çok uzun süre güneşte mi bıraktınız? Ya da ısıtıcıya çok yakın mesafede mi duruyordu?

Eğer iPhone’u aşırı ısıya maruz bırakırsanız, “iPhone’u kullanabilmeniz için soğuması gerekiyor” Şeklinde bir mesaj alabilirsiniz.

Bu olduğunda, iPhone’unuzu kullanmadan önce soğumasına izin vermeniz gerekir. Kapağı çıkarın ve sıcaktan veya güneşten uzaklaştırın ve serin bir yere yerleştirin.

En Yaygın iPhone Sorunlarını Düzeltme

Artık en yaygın iPhone sorunlarından bazılarını ve bunları nasıl çözeceğinizi bildiğinize göre, iPhone’unuzun ömrünü uzatabileceksiniz.

En yaygın iPhone sorunlarından bazıları aşırı ısınma, su teması, siyah ekran ve pil sorunlarıdır.

Bu ipuçlarını yararlı bulduysanız daha fazla bilgi için blogumuzu takipte kalın ve diğer yazılarımızı okuyunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir