Kapat

Electronic Arts (EA), 350 Kişiyi İşten Çıkardı

Electronic Arts (EA), 350 Kişiyi İşten Çıkardı

 

Amerikan video oyunu yayıncısı Electronic Arts, bugün 350 kişiyi işten çıkardığını açıkladı. Organizasyonu “iyileştirmeyi” hedefleyen bir hareketin parçası olarak , pazarlama, yayıncılık ve işletme bölümlerinden çok sayıda çalışan işten çıkarılıyor.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson bununla ilgili bir mesaj yayınladı.

Wilson , “Bu zor bir gün” dedi . “Bugün yaptığımız değişiklikler, 9000 kişilik şirketimizde yaklaşık 350 kişi için geçerli olacaktır. Bunlar önemli ancak çok zor kararlar ve bunları hafife almıyoruz. EA’da arkadaşız ve meslektaşız, herkesin katkısına değer veriyoruz ve bir sonraki fırsatlarını bulmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu bizim önceliğimizdir. ”

Haberler oldukça üzücü olsa da, işten atılan çalışanların tazminat alacağı haberi kulağa hoş geliyor. Ayrıca, organizasyondan ayrılanlara “kıdem ve diğer kaynaklar” sağlanacaktır. Ayrıntıya girmese de, sözcü, “elimizden geldiğince yardımcı olmaya ” çalıştıklarını iddia ediyor .

Electronic Arts (EA), Son Durumu:

Anlaşıldığı üzere, EA çalışanları işten çıkarmalar tarafından gözaltına alınmadı. Çalışanlardan biri, pazarlama ve yayıncılık bölümünün yeniden yapılandırılmasının en az Ekim ayından bu yana beklendiğini iddia ediyor.

Çalışan aynı zamanda bazı insanların “artık belirsizlik içinde olmadıkları için rahatlanacağını” iddia ediyor .

Wilson , “Oyuncularımıza bu pazarlarda hizmet etmenin farklı yollarına odaklandığımız için şu anki varlığımızı Japonya ve Rusya’da artırıyoruz” dedi .

Oyun Endüstrüsinin son durumu ne olacak ?

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Activision Blizzard ve ArenaNet gibi büyük oyun şirketleri yüzlerce çalışanı işten çıkarmıştı.

İşten çıkarmalar, yalnızca Şubat ayında 92 milyon dolar olan Apex Legends’in büyük başarısına rağmen gerçekleşiyor.

Yıl içinde dört aydan az bir sürede ve talihsiz olaylar birikmeye devam ediyor. Söylemeye gerek yok, 2019, oyun endüstrisi için çok zor bir yıl olacak.

“Electronic Arts (EA), 350 Kişiyi İşten Çıkardı” üzerine 1 yorum

  1. Sevkan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.