Kapat

CircuitPython 4 Beta Sürümü Yayınlandı!

Bu haftanın başında CircuitPython 4.0.0 Beta piyasaya sürüldü ve GitHub üzerinden indirilmeye hazır. Peki Nedir bu CircuitPython 4.0.0? CircuitPython 4.0.0 Nerelerde Kullanılır?

CircuitPython, düşük maliyetli mikrodenetleyici kartlarında programlamayı ve öğrenmeyi basitleştirmek için tasarlanmış bir programlama dilidir. Python en hızlı büyüyen programlama dilidir. Okullarda ve üniversitelerde öğretilmektedir. Yüksek seviyeli bir programlama dilidir, yani okunması, yazılması ve bakımı daha kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

CircuitPython‘u kullanmanın başlıca sebepleri:

– Bir dosya oluşturun, kodunuzu düzenleyin, dosyayı kaydedin. Derleme, indirme ve yükleme gerektirmez.
– Programlamada yeniyseniz, CircuitPython, öğrenimi düşünülerek tasarlanmıştır. Nasıl programlanacağını öğrenmeye başlamak çok kolaydır.
– Kodunuzu kolayca güncelleyin. Kodunuz disk sürücüsünde bulunduğundan, istediğiniz zaman düzenleyebilir, kolay deneme için birden fazla dosyayı saklayabilirsiniz.
– Seri konsol ve REPL. Bunlar, kodunuzdan ve etkileşimli programlamadan canlı geri bildirim almanızı sağlar.
– Dosya saklama. CircuitPython için dahili depolama, veri kaydetme, ses kliplerini çalma ve başka şekilde dosyalarla etkileşimde bulunma için harikadır.
– Güçlü donanım desteği. Sensörler ve diğer harici bileşenler için pek çok kütüphane ve sürücü vardır.
– Bu Python! Python en hızlı büyüyen programlama dilidir. Okullarda ve üniversitelerde öğretilir. CircuitPython, Python ile neredeyse tamamen uyumludur. Sadece donanım desteği gerektirir.

CircuitPython’u kullanma ve kurma hakkında ayrıntılar için, Adafruit öğrenme web sitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca yeni EduBlocks BETA editör sürümüne göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir