Kapat

Bu Haberden Sonra Facebook Hesabınızı Kapatacaksınız

                           

Bu yazımızda skandala dönüşen FACEBOOK VERİ İHLALİNDEN  bahsedeceğiz.
Mart ayında The Guardian ve New York Times’da yayınlanan haberlere göre “Facebook üyelerinin gizli kalması gereken bilgilerinin farklı mecralarda kullanıldığı halde Facebook duyarlı değil mi?” sorusunu aklımıza getirmiştir.

Facebook Skandalı Türkiye’de Kaç Kişiyi Etkiledi?

Türkiye’de Facebook aylık kullanım olarak yaklaşık 44 milyon civarına ulaşmış.Bu veri ihlalinin gerçekleşebilmesi için bir uygulamanın olması gerekiyordu. Türkiye’de bu uygulamayı telefonuna yükleyen 223 kişi vardı ama Türkiye’de bu olaydan etkilenen sayısı 234.584 kişidir.
Dikkat çeken diğer bir şey ise Türkiye skandaldan en çok etkilenen 10 ülke arasında değildir.
Bu kadar fazla veri ihlali olduğu halde ilk onda değilsek ilk ondaki ülkeler baya sıkıntılı demektir.

Peki Facebook Nasıl Güvenli Kullanırız?

Erişim izni verdiğiniz uygulamaları temizleyelim.Aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak direk izin verdiğiniz uygulamalara bakabilirsiniz.

İzin verdiğiniz uygulamaları görmek için tıklayın

Hesabınızı silmek isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız.

Bizim düşüncemize göre bir kere veri ihlali yapan şirket ikinci kez neden yapmasın bizce hesaplarınız kapatmanız daha sağlam bir çözüm olur. Ülkemizde bildiğimiz gibi işsizlik artıyor bunun nedeni de kolay para kazanma isteği aslında. Kaymek vb. belediyelerin ücretsiz açtıkları kurslara giderek Facebook gibi bir internet sitesi kurabilirsiniz. Yeterki Türk gençlerimiz bir internet sitesi yapsın biz desteklemeye hazırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.