Kapat

Big Ben 3D Puzzle incelemesi ve Big Ben hakkında bilgi

Merhaba değerli okurlar, bugün sizlerle yaparken keyifli ve kaliteli bir zaman geçirebileceğiniz BİG BEN 3D PUZZLE incelemesini ve nasıl yapıldığını anlatacağım. Bu nedenden dolayı Big Ben hakkında bilgi vermeden olmaz.

BİG BEN HAKKINDA

Big Ben, Londra’da bulunan Westminster Sarayı’nın yanındaki ünlü saat kulesidir. Dünyanın en büyük ikinci dört yüzlü saatidir.  “Big Ben” aslında saat kulesinde bulunan çan’a verilen isimdir. Big Ben Victoria Gotik stilinde ve 96.3 metre yüksekliğindedir. Kule üzerinde bulunan saatin ağırlığı 5,5 ton, çanın ağırlığı ise 13,5 tondur ve çan çaldığı zaman sesi 14 km uzak mesafeden duyulabilir.

BİG BEN İSMİNİ NEREDEN ALMIŞTIR?

Kule adını muhtemelen büyük çanın yerleştirilmesinden sorumlu Sör Benjamin Hall‘dan almıştır. Hall’un adı çana da kazınmış durumdadır. Bir başka popüler teoriye göre ise adını şampiyon boksör Ben Caunt‘dan alır.

BİG BEN 3D PUZZLE

KUTU İÇERİĞİ

PUZZLE PARÇALARI,

1x Kılavuz Kitap

1x “Hole Puncher”

PUZZLE PARÇALARININ MALZEMESİ

PUZZLE’ın parçaları sert kartondan oluşuyor.

BOYUTLARI

BİG BEN 3D PUZZLE yükseklik olarak 51,7 cm’dir (yaklaşık 4 el boyu kadar) en boyu 11.7 cm’dir. (yaklaşık 1 el boyu kadar).

YAPIM AŞAMALARI

Kutu içerğinden çıkan kitapçıkta sıralı olarak anlatılan şekilde, numaralandırılmış parçalar kutu içeriğinden çıkan “Hole Puncher” aracılığıyla  ayrılır. Ve kitapçıkta anlatılan ve gösterilen sırayla birbirine geçirilir. Aşağıda birebir olmasa da ilerleme aşamalarının fotoğrafları bulunuyor;

“HOLE PUNCHER” parçaları bulunduğu yerlerden çıkartmak için.

Çatı Kısmı

GÖVDE KISMI

GÖVDE, SAAT VE ÇATI KISMI BİRLEŞİMİ

STAND (AYAK) KISMI

Daha sonra yaptığımız Stand kısmı ile kulenin geri kalanını birleştiriyoruz.

PUZZLE’IN BİTMİŞ HALİ

PUZZLE’IN BİTMİŞ HALİ (VİDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=VVWj39zHgR0

Evet sevgili okurlar yazımız burada sona ererken, bugün sizlere yaparken keyifli zaman geçirilebilinecek bir aktiviteyi paylaştım. Siz de değerli düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Hepinize hayatınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum. Tabii bi’de evden çıkmıyoruz 🙂 Kalın Sağlıkla!

Kaynakça:

(tr.wikipedia.org/wiki/Big_Ben)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir