Kapat

Artırılmış Gerçeklik (AR) Nedir? Artırılmış Gerçeklik Eğitimi

Selam arkadaşlar. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle, sanal gerçeklikte çığır açıyoruz. Artık sanal gerçeklikten ziyade yeni bir teknoloji olan artırılmış gerçeklik bir diğer değişle ar veya augmented reality, gerçek anlamda kendini geliştirmeye devam ediyor.

Artırılmış gerçeklik ar, şu anda çok fazla kesim tarafından bilinmese de, çok yakın bir zamanda artırılmış gerçekliğe talep çok fazla olacağı tahmin ediliyor. Artırılmış gerçekliğe en bilinen örnek olarak Pokemon Go’yu verebiliriz. Artırılmış gerçekliliği, Sanal gerçeklilik olan VR ile karıştırmamalıyız. Her iki teknoloji de birbirinden farklıdır.

Artırılmış Gerçeklik (AR) Nedir?

Artırılmış gerçeklik, ar veya augmented reality, kullanıcının gerçek dünyadaki deneyimini geliştirmek için bilgisayar tarafından üretilen ekran, ses, metin ve efektleri kullanan bir tür etkileşimli, gerçeklik tabanlı ekran ortamıdır.

Artırılmış gerçeklik, gerçek dünya ile bağlantılı olarak çalışır fakat daha gelişmiş bir görünüm sağlamak için gerçek dünya ve bilgisayar tabanlı sahneleri ve görüntüleri birleştirir.

Artırılmış gerçekliğin birçok farklı uygulama modeli ve uygulaması vardır, ancak temel amacı zengin bir görsel-işitsel deneyim sağlamaktır. AR, bilgisayar simülasyonu, görüntü ve konuşma tanıma, animasyonları ile başa takılan ve elde tutulan cihazlar ve gerçek görüntülerin ve çevrenin üzerine sanal bir nesne eklemek için güçlü ekran ortamları aracılığı ile çalışmaktadır.

Peki Sanal Gerçekliği Nasıl Öğrenebilirim? Eğitim seti var mı?

Artırılmış gerçeklik eğitimleri ile ilk adımınızı atmak mı istiyorsunuz? Yakın zamanda her yerde Artırılmış gerçeklik teknolojisinin önem kazanması bekleniyor. Bu sebeple eğer kendinizi geliştirmek, hobi olarak yada bu işten para kazanmak istiyorsanız mutlaka eğitimlere başlamanız gerekmektedir. Artırılmış Gerçeklik ar eğitimleri için sizlere en uygun olabilecek yer Udemy’yi tavsiye ederiz. Kendi tecrubelerimiz ile denediğimiz bir Udemy eğitimi olan “Proje Bazlı Artırılmış Gerçeklik Eğitimi/ Augmented Reality” isimli eğitimi ile artırılmış gerçeklik eğitimlerinin temellerini atmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir