Kapat

Anahtar Kelimeler Nasıl Yerleştirilir? Anahtar Kelime Bulucu

Web sitenizdeki iyi seçilmiş anahtar kelimelerin eksikliği yani yokluğu, arama motoru örümceklerinin sitenizi bulması için bu anahtar kelimelere bağımlı olması nedeniyle, sıralamanız adına yapılmış çok büyük hata olacaktır. Web siteniz için belirli ve kesin olan anahtar kelimeleri belirleyemediyseniz, aranma ve bulunma ihtimaliniz son derece düşük olacaktır.

Hedeflenen Anahtar Kelimelerin olmaması, Trafikte yok olmanıza eş değerdir.
Örneğin, Sanat ders kitapları sattığınızı düşünelim ve meta etiketlerinize ve site içeriğinize “kitap” genel kelimeyi kullanırsanız olacakları bir düşünün. Arama yapıldığı zaman “Kitap fiyatları” yazıldığında binlerce sayfa açılacak ama sanat ders kitapları bu listede çıkmayacaktır. Onlarca site arasında bir farkındalık yaratmak için etiketleri doğru ve yerinde kullanmamız gereklidir.

Anahtar Kelime Araçları

Peki bu anahtar kelimeleri nasıl ve nereden bulacaksınız? İşte size yardımcı olabilecek birkaç harika anahtar kelime aracı:

  • Google Anahtar Kelime Aracı (Adwords) : Anahtar Kelime Aracı, reklam kampanyalarınız için potansiyel anahtar kelimeler üretir ve arama performansı ve mevsimsel eğilimleri de dahil olmak üzere Google istatistiklerini bildirir.

Bu anahtar kelime araçlarının tamamı, insanların neler aradığına ve ihtiyaçlarını size göstermeye yardımcı olmaktadır. Her şey daha iyi kullanıcı deneyimi sunmaya dayalıdır. İnsanlar sitenizi bulamazlarsa, hizmetiniz veya siteniz ne kadar iyi olursa olsun, o kadar iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamıyorsunuz demektir.

Anahtar Kelimeleri Nereye Yazacağım?

Temel anahtar kelime araştırmalarınızı başlattığınıza göre, bu anahtar kelimeleri Web sitenize nereye koyacağınızı bilmelisiniz.

  • Başlık Etiketi : Başlık etiketi, anahtar kelime öbekleri kullanmak için harika bir yerdir. Başlık etiketi, tarayıcı pencerenizin üst kısmında mavi alanda gördüğünüz kelimelerden oluşur ve arama motorlarının , arama sonuçlarında başlık ekranı için oluşturulan yerdir; Açıkçası, arama motoru optimizasyonu stratejinizin önemli bir parçasıdır.
  • Başlık : Web’de insanların okuduğu çoğu Web sayfaları hızlı bir şekilde taranır. Bu yüzden başlıklar çok önemlidir. Okuyucunuza ihtiyaç duydukları şeyleri hızlı bir şekilde bulmaları için onlara yardımcı olun. Anahtar sözcük öbeğini başlıkta tekrar kullanın: Nasıl Yapılır [Anahtar Kelime Cümlesi] .
  • İçerik : Artık anahtar kelime öbeklerini sitenizin içeriğine yazmanız gerekiyor. Anahtar kelimelerinizi artık bol bol içeriğinize dökebilirsiniz. Bu konuda doğal olmak gerekiyor.

Anahtar Kelimeler İle Web Sitesi Trafiğini Artırmak

Şüphesiz bu konuda, eğer sitenizin içeriğine ve yapısına iyi araştırılmış bir anahtar kelime öbekleri yerleştirebiliyorsanız, arayanların bulabilecekleri içerikler doğrudan siteniz ile etkileşim halinde olacaktır. Yani en başından beri dediğimiz daha iyi bir kullanıcı deneyimi burada da geçerlidir.

Her şeyden çok, yüksek sıralamalar, trafik artışı vb. en üst hedef, sitenize gelen her bir kişi için en iyi kullanıcı deneyimini sunmak ve anahtar kelime öbeklerinin ihtiyaçlarına hizmet ettiğinden emin olmak gereklidir. Bu sayede çok başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.