Kapat

Android İçin En iyi 5 Hack Uygulamaları

Android’in her şey için bir uygulaması var. Bir ağ yöneticisi veya beyaz şapkalı hacher olanlardan iseniz, bilgi toplamak ve açıkları bulmak için kapsamlı tarama ve test yapmak için Android cihazınızı kullanabilirsiniz. Eğer Android için hack uygulamaları arıyorsanız, deneyebileceğiniz en iyi Android hack uygulamaları listesinin ilk 5’ini sizlere sunuyoruz.

Listede vereceğimiz Android hack uygulamaları beyaz şapkalıların kullanımı için sunulmuştur. İlk 5 Android hack uygulamaları listesi.

1. zANTI Mobile Penetration Testing Tool

android hack uygulamaları

android hack uygulamaları

zANTI , dünyadaki istismarları ve mobil saldırı tekniklerini tanımlamakla kalmayıp aynı zamanda simüle eden en popüler ve tam özellikli kalem test araçlarından biridir. Tek bir dokunuşla zANTI, bağlı olan herhangi bir ağ veya cihaz hakkında bir sürü bilgi toplayabilirsiniz. Toplanan bilgiler, aygıtın veya ağın bilinen tüm güvenlik açıklarına karşı duyarlı olup olmadığını bulmak ve MITM saldırıları gerçekleştirmek için kullanılabilir. Gerekirse, zANTI’yı, düzenli aralıklarla topladığı tüm cihazların ve verilerin e-posta raporlarını gönderecek şekilde yapılandırabilirsiniz. ZANTI’yı root olmayan cihazlara yükleyebilseniz de, zANTI Android uygulaması tarafından sağlanan tüm güç ve özelliklerden yararlanabilmek için rootlu bir cihaza ihtiyacınız var.

 

2. cSploit

cSploit , yerleşik Metasploit çerçevesi ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelen ücretsiz ve açık kaynaklı bir güvenlik aracıdır. cSploit yerel ağı haritalayabilir, TCP veya UDP paketleri oluşturabilir, açık portları, ana bilgisayar işletim sistemlerinin parmak izlerini tespit edebilir, MITM saldırıları gerçekleştirebilir, vb. Uygulama Metasploit çerçevesiyle birlikte geldiğinden, Ağın veya bağlı cihazların güvenlik açıklarını bulabilir, kabuk konsolları oluşturabilir ve daha iyi kontrol için istismar ayarlarını yapabilir.

CSploit ile çalışmak için cihazınızın rootlanması; SuperSU ve BusyBox yüklü olması gerekir.

3. Hackode

ZANTI veya cSploit kadar güçlü olmasa da, Hackode diğer cihazlar hakkında bilgi toplamanıza izin veren oldukça iyi bir uygulamadır. Hackode’u kullanarak, cihaz veya ağ açıklarını tarayabilir ve bulabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama Ping, DNS Araması, traceroute, DNS teşhisi ve güvenlik beslemesi gibi yerleşik ağ araçlarına da sahiptir. Uygulamanın rootlu bir Android cihaza ihtiyacı olmadığından veuygulamanın tasarımını önemsemeyenler Hackode’u deneyebilir. Sadece temel ihtiyaçlarınız varsa işnizi çözmenize yardımcı olacaktır.

4. Network Mapper

Network Mapper, bağlı ağları eşlemek ve taramak için arka planda yaygın olarak kullanılan Nmap tarayıcısını kullanan güçlü bir araçtır. Network Mapper uygulamasını Play Store’dan yükledikten sonra, gerekli Nmap ikili dosyalarını İnternet’ten otomatik olarak indirip yükleyecek ve taramaları gerçekleştirmek için kullanımı kolay bir GUI sağlayacaktır. Ağ Eşleyici’yi kullanarak, canlı ana bilgisayarları tanımlamak ve açık portlar, ağ özellikleri, işletim sistemi bilgileri vb. Gibi çeşitli bilgileri toplamak için ağda kapsamlı bir tarama yapabilirsiniz.

Ağ Eşleyici, hem root hem de root olmayan cihazlarda çalışır. Ancak, root olmayan cihazlarda, Android kısıtlamaları nedeniyle işlevler sınırlıdır.

5. tPacketCapture

Adından da anlaşılacağı gibi, tPacketCapture ağınız üzerinden aktarılan paketleri ve verileri yakalamak için basit bir uygulamadır. TPacketCapture kendi yerel VPN’ini oluşturarak çalıştığından, hem rootlu hem de root olmayan cihazlarda aynı özellikte çalışır. TPacketCapture uygulamasıyla ilgili en iyi şey, yakalanan tüm verileri bir PCAP dosyasında depolamasıdır; böylece ayrıntılı analiz için Wireshark gibi güçlü masaüstü araçlarını kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki hack uygulamalarını Android için kullanma konusundaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşma konusunda yorum yapın.

“Android İçin En iyi 5 Hack Uygulamaları” üzerine 1 yorum

  1. AAATAKUGamer says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir