Kapat

İphone 8 ve İphone 8 Plus Yayınlandı

Anasayfa
Uncategorized İphone 8 ve İphone 8 Plus Yayınlandı
İphone 8 ve İphone 8 Plus Yayınlandı

Yeni iPhone 8 ve 8 plus oldukça şık görünüyor, tıpkı öncekiler gibi. Fakat yeni arka kapağın alimünyum yerine cam kaplamadan yapılması daha hoş bir görünüm veriyor. Bu cam karışımları telefonda inanılmaz güzel duruyor, camın ince yoğunluğu önceki 7’ye göre daha bir görünüm veriyor. Ayrıca cam kaplama olduğundan bu telefonlar kablosuz olarak da şarj edilebiliyor.

Daha kaliteli bir ekran performansı veren True Tone adlı özellik de bu modellerde bulunuyor. Renk yoğunluğunu ve parlaklığını ayarladığından ve pil tasarrufu sağladığından oldukça önemli bir özellik.

Ayrıca her zaman iPhone’larda olan Home tuşu (ana ekran tuşu) ile Touch ID özelliği kaldırılmış. Bunun yerine Face ID özelliği getirildi. Ana ekran tuşu muhtemelen sanal tuş (ekranın içinde) haline geldi. Ayrıca artık cihazda parmak izi okuyucusu (touch id) yerine yüz okuyucu (face id) kullanılıyor.
Cihaz işlemci olarak ise yeni çıkan A11 Bionic işlemcisini kullanıyor. Bu cihaz her biri 12 MP olan çift kamera kullanıyor. Kamerayla ilgili dikkat çeken bir özellik ise sızıntılarda gözüktüğü gibi çift kamera çıkıntısının dikey olarak yerleştirilmemesi.

İki cihaz da  22 Eylül’den itibaren mağazalarda bulunabilecek. iPhone 8 700 dolardan, iPhone 8 plus ise 800 dolardan satışa sunulacak. Bu sene 64 GB’lik giriş seviyesinde bir telefon ile 256 GB’lik daha iyi bir model bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir