Kapat

WhatsApp’ın Yeni Sınırlı Gruplar Özelliği Beta’da!

Anasayfa
Uncategorized WhatsApp’ın Yeni Sınırlı Gruplar Özelliği Beta’da!
WhatsApp’ın Yeni Sınırlı Gruplar Özelliği Beta’da!

WhatsApp, grup yöneticisine daha fazla güç sağlayacak yeni bir ‘Sınırlı Gruplar’ özelliğini test ediyor.

WhatsApp, grup yöneticisine daha fazla güç sağlayacak yeni bir ‘Sınırlı Gruplar’ özelliği test ediyor. WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre , mesajlaşma platformu “Restricted Groups” ayarını Google Play Beta programı vasıtasıyla 2.17.430 sürümünde gönderdi.

Esasen, yeni özellik, yöneticiye bir grup sohbetinde daha fazla güç vermeyi vaat ediyor. Rapor, yöneticinin bir üyeyi kısa mesajlar, fotoğraflar, GIF’ler veya sesli mesajlar göndermesini kısıtlamaya izin verdiğini söyledi. Kısıtlandıktan sonra, gruba bir mesaj göndermek için ‘İleti Yönetici’ düğmesini kullanabilirsiniz. Grubun yöneticisine, kimin grubun diğer üyeleri tarafından görüp görmeyeceğini ya da tamamen reddedileceğini nihai olarak kararlaştıracak mesajlar gönderebileceksiniz.

Kısıtlı grup özelliği, grup sohbeti içinde yönetici yetkisine sahip herkes tarafından etkinleştirilebilir. Ayarlar her 72 saatte bir değiştirilebilir, yani grup üyeleri aynı anda birkaç saat uzaklaştırılabilir.

Yakında çıkan WhatsApp özelliklerini takip eden WABetaInfo, “WhatsApp grup kurucusunun diğer yöneticiler tarafından gruptan silinmesini önleyecek. Bu, grup yaratıcısının grubun tam kontrolünü eline almasına yardımcı olacaktır · Yöneticiler, diğer katılımcıların, grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını değiştirebilecekler. “

Bu özellik şu anda Android ve iOS beta tarafından desteklenmektedir ancak WhatsApp, sunucularında devre dışı bırakmılmıştır Şu anda, WhatsApp grup yöneticisi gruba yeni üyeler ekleme yetkisine sahiptir. Üyeler, gruba herhangi bir şey göndermekte serbesttir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir