Kapat

Whatsapp iOS ve Android İçin Yepyeni Özellikler Geliyor!

Anasayfa
Uncategorized Whatsapp iOS ve Android İçin Yepyeni Özellikler Geliyor!
Whatsapp iOS ve Android İçin Yepyeni Özellikler Geliyor!
Geliştirme ekibi, önümüzdeki aylarda Android ve iOS sürümleri için muhteşem özellikler geleceğini bildirdi.

Mesaj iptal özelliği en çok ihtiyacımız olan özelliktir ve ekip bunun üzerinde çalışıyor ve yakında iletiyi iptal etme özelliğini duyuracak. Buna ek olarak, doğrulanmış iş, Facebook Messenger’dan ilham alan yeni çıkartmalar, İş Dünyası için yeni bir logo ve daha pek çok özellik de dahil olmak üzere birçok özellik geliyor.

Doğrulanmış İşletme
Doğrulanmış işletme logosu ve simgesi birçok markada zaten mevcut. Müşterileriyle kolayca bağlantı kurmalarına, bildirim ve promosyonları göndermelerine izin verecek. Whatsapp geliştiricileri, spam gönderenlerin ve dolandırıcıların müşteri irtibatlarına erişmesini durdurduğu için doğrulanmış bir iş sağlıyor.
Yeni Çıkartmalar
Ekip, Facebook Messenger’dan esinlenilerek Whatsapp arayüzüne çok sayıda çıkartma koleksiyonu getirmeye çalışıyor. Yakında, Android ve iOS platformlarındaki kullanıcılar, arkadaşlarına ve ailesine çıkartmalar gönderebilecek. Tek dezavantajı, yeni bir şey tasarlamamış olması, Messenger uygulamasının tam tasarımını kullanması, zaten FB’nin sağladığı şeylere alışık olan insanlar için dikkat çekici olmayabilir.
Anlatımcı Emoji
Whatsapp emojileri de tamamen yeniden tasarlandı ve aynı ekran görüntüleri çevrimiçi. Emojilerin genel görünümü daha büyük gözlerle ve tamamen farklı bir görünümle daha belirgin hale getirilecek şekilde değiştirildi. 
İş Logosu
Geleneksel yeşil Whatsapp logosu korunacaktır. Konvansiyonel arayan ikonu yerine, bir işe ait olduğunu gösteren B ile değiştirilecektir. Geliştiricilere göre, uygulama şirketlerin müşterileri ile daha kolay iletişim kurmalarını kolaylaştıracak. Geleneksel SMS yöntemlerini kullanmak yerine, tüm güncellemeler ve iletmeler artık hem iOS hem de Android kullanıcıları için uygulama aracılığıyla gönderilebiliyor.
Koyu Görünüm
Karanlık görünüm, gerçekleşmesi beklenen bir özellik. Whatsapp ekibi söylentilere asla değinmiyor, ancak daha fazla kullanıcı geliştiriciden gece ve düşük ışık koşullarında kullanabilecekleri karanlık bir modu getirmesini istiyor. Yakında bu özelliği açığa çıkarabilirler ancak şu ana kadar hiç ekran görüntüsü sızdırılmış değil ancak geliştirme aşamasında olduğunu ve yakında şirket tarafından açılacağını umuyoruz.
Bilinmeyen Numaralar İçin İletişim Bilgileri
Kullanıcılar bilinmeyen bir numaradan mesaj geldiğinde otomatik olarak bir kartvizit göndereceklerdir. Whatsapp’te saklanan bilgiler, kullanıcıyla alakalı olacak ve böylece bilinçli bir karar verebilecek. Bildikleri birine ait olması halinde onları geri aramak veya cevaplamak mümkün olacak. Spam çağrıları ve sizinle alakalı olmayan aramalar için tek yapmanız gereken onu engellemek olacaktır.
Android 8.0 Oreo’nun daha yeni cihazlara yayıldığı Whatsapp da resim modu alacak. Kullanıcıların bir video görüşmesi yapmalarına ve aynı anda diğer uygulamalara sorunsuzca göz atmalarına izin verecek. Oreo ürününün piyasaya sürülmesi yalnızca onaylı cihazlarda gerçekleşeceğinden tüm cihazlarla çalışmayabilir. Google Pixel 2, diğer üreticilerden gelen amiral gemisi modellerini takip eden ilk model olacak. Tüm bu özellikler sonunda ortaya konulduğunda, Whatsapp çok daha iyi bir mesajlaşma uygulaması olma yolunda devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir