Kapat

WhatsApp, Yılbaşı’ndan İtibaren Bazı Telefonlarda Kullanılmayacak

Anasayfa
Uncategorized WhatsApp, Yılbaşı’ndan İtibaren Bazı Telefonlarda Kullanılmayacak
WhatsApp, Yılbaşı’ndan İtibaren Bazı Telefonlarda Kullanılmayacak

Mesajlaşma uygulaması bir milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır, ancak belirli Blackberry ve Windows cep telefonlarında kullanılmayacakdır.

WhatsApp, bazı eski telefonlarda çalışmayı bırakacağını açıkladı

WHATSAPP, artık Yeni Yıl da eski telefonları desteklemiyor ve milyonlarca kişi telefonunda WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam etmek istiyorlarsa, telefonlarını yükseltmeleri gerekiyor.

Şirket, bir blog yazısında şunları söyledi: “2009’da WhatsApp’ı başlattığımızda, insanların mobil cihazları bugünkü kullanımdan çok farklı görünüyordu.

“Apple App Store sadece birkaç ayda satılan akıllı telefonların yaklaşık yüzde 70’i BlackBerry ve Nokia şirketlerine aitti.

“Google, Apple ve Microsoft tarafından sunulan bugün satışların% 99.5’ini oluşturan mobil işletim sistemleri , o sırada satılan mobil cihazların yüzde 25’den az rakam göstermekteydi.”
WhatsApp geçen sene iPhone’lar, Android telefonlar ve Windows telefonları da dahil olmak üzere çeşitli modellerde çalışmayı bırakacağını açıkladı ve 1 Ocak’dan itibaren, yazılım BlackBerry OS, BlackBerry 10 ve Windows Phone 8.0 ve üzeri sürümlerde çalışmayı durduracak.
Nokia S40 için gelecek yıl 31 Aralık sonrasında da destek olacak, ancak 2.3.7 ve daha eski Android sürümleri 1 Şubat 2020’den itibaren kullanımdan kaldırılacak.
Şirket şunları da söyledi: “Bu, bizim için zor bir karardı, fakat insanlara WhatsApp kullanarak arkadaşlar, aileler ve sevdikleriyle irtibatta kalmanın daha iyi yollarını sunmak için doğru olanı vermek zorundayız” dedi.
“Etkilenen mobil cihazlardan birini kullanırsanız, daha yeni bir Android, iPhone veya Windows Phone’a yükseltmenizi öneririz.”     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir