Kapat

Friend Finder 400 Milyon Swingers’ın Veri İhlali

Anasayfa
Uncategorized Friend Finder 400 Milyon Swingers’ın Veri İhlali
Friend Finder 400 Milyon Swingers’ın Veri İhlaliHackerlar birçok yetişkin arkadaş ve pornografi siteleri çalıştığı, LeakedSource bu hafta başlarında bildirdi Arkadaş bulma Ağlar, 400 milyondan fazla kullanıcı bilgilerini çaldı.


Bu iki yıl içinde Arkadaş Bulma’ ikinci ihlali. Geçen yıl, bilgisayar korsanları 4 milyon hesapları erişilen, kullanıcıların cinsel tercihleri ve evlilik dışı ilişkiler hakkında bilgi ifşa.


412 milyon fazla kullanıcı veri en son ihlal ifşa oldu LeakedSource bildirdi. Gedik alınan şifreler ya da sağlaması düz metin veya SHA1, ne de güvenli bir yöntem olarak kabul edilebilir.


Karma şifreleri tüm küçük depolama önce değişti, saldırı daha kolay hale çıktı, LeakedSource ekibi kaydetti. Ancak, aynı zamanda daha kolay gerçek dünyada kullanmak için yapar.


Hackerlar Her Ne İstiyorlarsa, Hacker Olsun


Arkadaş bulma bildirildi birkaç hafta için potansiyel güvenlik açıklarını haberdar oldu ve onları araştırmak için adımlar atıyor. Kusurları çeşitli raporlar görünüşe göre gasp girişimi vardı, ama bir şirketin sabit enjeksiyon güvenlik açığı oldu.


Arkadaş bulma isteği bizim için bu konu hakkında yorum yanıt vermedi.


Aniden, kullanıcıların kendi hesapları milyonlarca hacked bulmak şirketler tipik olarak ciddi müşteriler güvenlik alır, arkadaş bulma tutar.


Trend Micro, global tehdit iletişim Jon Clay, yönetmen “eğer ihlal edilmiş bir şirket güvenlikleri gevşek olduğunu söylemek zor.” dedi.


“Tarih hackerlar güvenlik kontrolleri ne olursa olsun birçok kuruluş nüfuz etmek mümkün olduğunu kanıtlamıştır,” TechNewsWorld söyledi.


Ancak, bu durumda şüphe parası hak etmiyor, Stu Sjouwerman, KnowBe4 CEO’SU göre.


“İlk defa olarak bu ceza ihmal,” TechNewsWorld söyledi.


“Bu hack geçen yıl vardı veri ihlali çok benzer,” Sjouwerman dedi. “Prosedür ve politikalarını ciddi şekilde eksik. Hesaplarını silmişler inanan kullanıcılar bile yine çalıntı almış. “


Arkadaş bulma kullanıcıları silinmiş istediği hesap bilgilerini saklamak için karar anlamına gelebilir @deleted1.com onlara, LeakedSource dedi, eklenmiş olan 16 milyon hesapları vardı.


Avast Tony Anscombe, güvenlik evangelist arkadaş bulma o hesapları silmiş vermek istemeyen müşterilerimizin bu tedavi yalnız olmayacağını kaydetti.


“Bir şirket hesabı verileri silmek için çok zor. Genellikle, bunu yapmak için ayarları gizlidir. Ben ileriye dönük olarak size tanıtmak istiyorum çünkü seni silmek istemiyorum,” TechNewsWorld söyledi.


“Biri bir veritabanındaki verileri kaldırmak için izin tüm endüstriyi daha iyi bir yöntem olmalı,” diye ekledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir