Kapat

Tesla’dan Ticari Sürücülere Supercharger Kullanım Yasağı

Anasayfa
Uncategorized Tesla’dan Ticari Sürücülere Supercharger Kullanım Yasağı
Tesla’dan Ticari Sürücülere Supercharger Kullanım Yasağı
Şirket, istasyonlarda ki kalabalıktan endişe ediyor

İşiniz için bir Tesla satın almayı düşünüyorsanız, artık şirketin Supercharger istasyonlarını kullanamazsınız. Şirket yakın zamanda , yeni ticari sürücülerin kırmızı-beyaz şarj bağlantı noktalarını kullanmasını yasaklayan Supercharger Fair Use adlı yeni bir kısıtlama getiriyor.

Tesla, 2017 yılının sonuna kadar 10.000’den fazla Supercharger istasyonuna sahip olmasını umduğunu Nisan ayında ilan eden şarj istasyonları ağını genişletmek için çalışıyor . Genişleme, istasyonlarda yoğun trafiğin hafifletilmesi için gerekli. Geçen yıl ücretlendirme için ücret bildiren şirket, şarj işlemlerini tamamladıktan sonra araçlarını istasyonlarda bırakmaları durumunda ek bir ücret ödemeye başlayacağını söyledi .

Tesla , istasyonların evde veya işyerinde şarj etmek için hazır seçenekleri olmayan sürücülere yönelik olduğunu ve bu amaçla kullanılmadığı zamanlarda “Diğerleri için Supercharger hizmetlerinin kullanılabilirliğini olumsuz etkiliyor” dedi, yeni politika, taksi, ticari dağıtım veya ulaşım, resmi amaçlar veya diğer ticari girişimler için kullanmayı planlayan sürücülerin, 15 Aralık tarihinden sonra alınan araçların serbest istasyonlarını kullanmasına izin verilmeyeceğini belirtti.

Politika, 15 Aralık 2017 Cuma günü yürürlüğe girdi.

17 Aralık 2017, 14:30 arası güncelleme : Bir Tesla sözcüsü, bu politikanın 15 Aralık 2017 tarihinden itibaren yeni Tesla sürücüler için geçerli olduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir