Kapat

Eski Facebook Yöneticisi: Sosyal Medya Toplumu Parçalıyor

Anasayfa
Uncategorized Eski Facebook Yöneticisi: Sosyal Medya Toplumu Parçalıyor
Eski Facebook Yöneticisi: Sosyal Medya Toplumu Parçalıyor

2007’de Facebook’a katılan ve daha sonra kullanıcı büyütme başkan yardımcısı olan Chamath Palihapitiya, kendisinin ve şirket kurucularının “toplumun nasıl işlediğinin sosyal dokusunu parçalayan araçlar oluşturdu” dedi.

Mühendis tarafından işletilen yatırımcı, Facebook’un dünyadaki etkileri için “muazzam suçluluk” hissettiğini ekledi ve çocuklarının sosyal ağda profilleri olmadığını söyledi.

“Bu site’yi kullanmalarına izin verilmiyor” dedi.

Parker, Facebook’un kullanıcılarını bağımlısı hale getirmek için “insan psikolojisinde bir hassasiyete” sahip olmak için tasarlandığını söyledi.

Parker, Kasım ayı başlarında Axios’a “Facebook” toplumla olan ilişkinizi anlamıyla değiştiriyor “dedi. 

İnsanların sosyal paylaşım ağlarında – zevk ve retweets ve paylaşımlarla – etkileşim biçimlerinin insanların birbirleriyle iletişim kurma yolunda bir veba haline geldiğini söyledi.

Sahte haberlerden ABD’de beslenen sel felaketi, Filipinler, Türkiye ve Kenya’daki muhalifleri hedef alan Facebook’taki diktatör rejimlere karşı Facebook, geçtiğimiz günlerde dünya siyasetindeki rolü için ısınmaya başladı.

“Bence şimdilerde gerçekten kötü bir durumdayız. İnsanların birbirleri ve birbirleri arasında nasıl davrandıklarının çekirdeğini eritiyor “dedi. “Ve benim iyi bir çözümüm yok. Benim çözümüm, artık bu araçları kullanmıyor olmam “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir