Kapat

Safari Artık Windows ve Android’de

Anasayfa
Uncategorized Safari Artık Windows ve Android’de
Safari Artık Windows ve Android’de
Safari, Apple’ın OS X ve iOS işletim sistemleri için geliştirdiği ağ tarayıcısının adıdır. Bu tarayıcının asıl gayesi Apple’ın Mac OS ile tamamen uyumlu bir ağ tarayıcısına sahip olmasıdır (zira Safari öncesi Mac OS’te Microsoft’un çok eskiden geliştirdiği, uyumsuz bir Internet Explorer sürümü kullanılıyordu).

Android İçin Safari
                                       
                      
Windows İçin Safari
Safari, Mac kullanıcılarının bildiği ve kullandığı bir web tarayıcısı ve artık Macintosh dışında Windows ve Android üzerinde de kullanılabiliyor. Safari, Apple ürünü bir tarayıcı. Bir dünya devi olan Apple firmasının diğer ürünlerine benzer özellikler taşıyan ve birlikte entegre olarak çalışabilen Safari, iTunes benzeri bir Sık Kullanılanlar yönetimine sahip. 
Quicktime entegre medya çalıcı olarak geliyor ve Opera, Firefox ve Internet Explorer 7 gibi sekmeli olarak internet gezintisi imkanı sunuyor. Önyüzde Google arama kutusu yeralıyor, web sitelerinde doldurmaktan sıkıldığımız formları doldurubaliyor, şifrelerimizi yönetebiliyor, pop-up ve reklamları engelleyebiliyor. Safari’nin en önemli iddiası ise diğer tarayıcılara göre en az iki kat hızlı sayfa gösterdiğini söylemesi. 
Bunun yanında beta aşamısında olan bu tarayıcı bazı sitelerde doğru bir görüntü veremeyebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir