Kapat

Raspberry Pi Olgunlaşmış Meyve Tespit Projesi

Anasayfa
Uncategorized Raspberry Pi Olgunlaşmış Meyve Tespit Projesi
Raspberry Pi Olgunlaşmış Meyve Tespit Projesi

Raspberry pi tutkunları, meyve olgunluğunu tespit etmek için kullanılabilecek bir elektronik devre için bu muhteşem mini pc’yi kullanabilirsiniz.

Elektronik meyve ağaçlarını izlemek ve meyve toplama için olgunlaştığında rapor etmek için kullanılır. Raspberry Pi sistemi, havadaki oksijenin bir kalay dioksit yarı iletken yüzeyine emilmesine izin veren uygun Taguchi gaz sensörleri kullanır ve direncinin artmasına neden olur.

Kuruluşumuz (Beton Jungle), Atlanta bölgesindeki kentsel meyve ağaçlarından meyve topluyor. Karşılaştığımız bir sorun, büyüdükçe ağaçlarımızın izini sürmemiz zorlaşıyor – hepsi de biraz farklı zaman çizelgelerinde (veya hiç değil) üretiyor ve bizde ne durumda olduğunu bilmeliyiz. 

Bir ağacın meyvesinin olgunlaşmasına neden olan bir elektronik burun yaratmaya çalışmak için Georgia Tech’teki Carl DiSalvo’nun Halka Tasarımı Atölyesi ile birlikte çalıştık. Bu şekilde ağaç, seçilmeye hazır olduğunda bize haber verebilir. Sparkfun’da bulabileceğiniz gibi ucuz Taguchi gaz sensörleri ile çalışmaya çalışıyoruz. Bu sensörler bir propan / alkol / … sensör olarak satılsa da, bu gazlar için özel değildir. Bu sensörlerden oluşan bir dizi kullanarak anlamlı bir sinyal çıkartabileceğimizi umuyoruz.

Kaynak: Hackaday

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir