Kapat

Pil Tasarrufu İçin İpuçları

Anasayfa
Uncategorized Pil Tasarrufu İçin İpuçları
Pil Tasarrufu İçin İpuçları

İşte Pil tasarrufu için deneyebileceğiniz yöntemler.

  1. Battery doctor, DU Battery Saver gibi uygulamalar kullanmayın. Tam aksine daha fazla şarj kullanır. Siz bu uygulamaya girip optimize ederek çalışan uygulamaları durduruyorsunuz, ve çıktıktan 10-15 sn sonra yeniden çalışmaya başlıyorsunuz.
  2. Ekranınızda saat-hava durumu gösteren ve google arama çubuğu dışında widget kullanmayın.
  3. Ayarlar’a girip pil diyerek nelerin şarj götürdüğünü araştırın.
  4. Ekran parlaklığı %50 %60 ı geçmesin.
  5. Cihazınız AMOLED ekranlı ise siyah arka planlı duvar kağıdı kullanabilirsiniz. IPS ekranlar siyahı da normal bir renk gibi gösterirken amoled ekranlı telefonlar pikselleri kapatır. Bu sayede pil tasarrufu yapabilirsiniz. Ayrıca animasyonlu duvar kağıdı kullanmayın.
  6. Greenify, Triangle veya JuiceDefender uygulamalarından birini kullanabilirsiniz.
  7. Bir dahaki sefere telefon aldığınızda mAH değeri yüksek bir batarya tercih edin.

Greenify siz telefonu kapadığınızda arka plan uygulamalarını durdurur. Cihaz rootlu ise daha da işlevlidir. Google’ın yeni uyulaması Triangle ise kullanılmadığında seçtiğiniz uygulamalar için mobil veri erişimini engeller. Dolayısıyla pil ve veri tasarrufu yapmış oluyorsunuz.

Triangle uygulamasının türkçe desteği yok, dolayısıyla Play Store’da Türkiye için aktif değil. APKMirror’dan APK olarak kurabilirsiniz. İndirip kurduğunuzda Postpaid ve not listed seçeneklerine gelince faturalıysa postpaid değilse not listed diyin. Ve uygulama listesi karşınıza çıkacak. Aşağıdaki kısımdan active data blocking yazısının sağındaki (ya da başka bir deyişle ekranın sağ altındaki) düğmeyi aktif edin. Seçtiğiniz uygulamaların veri kullanması engellenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir