Kapat

NVIDIA, yakında 32-bit sistemler için sürücüleri yayınlamayı bırakacak.

Anasayfa
Uncategorized NVIDIA, yakında 32-bit sistemler için sürücüleri yayınlamayı bırakacak.
NVIDIA, yakında 32-bit sistemler için sürücüleri yayınlamayı bırakacak.

64-bit sistemlerin bir süredir norm olduğu doğruysa da, daha eski bir makinede ve herhangi bir sebeple eski donanımla çalışmak zorunda kalırsanız, Nvidia’nın yakında Windows, Linux ve FreeBSD çalıştıran 32 bit sistemler için grafik sürücüsü güncellemelerini yayınlamayı durduracağını bilmeniz gerekecek.
 Elbette grafik kartları ve yonga setleri hala çalışacak, ancak yeni sürücülerle gelen güvenlik düzeltmeleri ve hata düzeltme yamaları olmayacak. Nvidia, 32 bit işletim sistemleri için kritik güvenlik düzeltmelerini 2019 yılının Ocak ayına kadar bir yıl daha başlatmak için vaat ettiğini söyledi.
Sürüm 390, 32 bit destekli son sürücü olacak. Nvidia, “Sürüm 390’dan sonra sürücü sürümlerinde; sürücü geliştirmeleri, sürücü iyileştirmeleri ve işletim sistemi özellikleri 390 sürümüne veya daha önceki sürümlere dahil edilmeyecektir.”

Yükseltme zamanı

Windows 7’nin, Windows 8’in, Windows 10’un veya herhangi bir FreeBSD veya Linux’un  32 bitlik bir sürümünü çalıştırıyorsanız ve Nvidia ekran kartlarına güveniyorsanız, kendinizi bir sistem güncellemesine tabi tutmak için iyi bir bahanedir.
Nvidia kartları ve güvenlik sorunları hakkında daha fazla ayrıntı için resmi web sitesini ziyaret edin. Bu arada 390 Sürümünün önümüzdeki ay içerisinde çıkması bekleniyor; 32-bit Nvidia sürücüsü desteğinizin sürdüğünde keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir