Kapat

Nissan gelecek yıl halka açık Robo-Taksi testlerini başlatacak

Anasayfa
Uncategorized Nissan gelecek yıl halka açık Robo-Taksi testlerini başlatacak
Nissan gelecek yıl halka açık Robo-Taksi testlerini başlatacak
2018’de Nissan yeni Easy Ride robot araba taksi servisinin kamuya açık denemelerini başlatacak.

Dört yıl önce, Nissan CEO’su Carlos Ghosn, şirketin 2020 yılına kadar kendi kendine sürüş araçlarını üreteceğini söyleyerek agresif bir hedef belirledi . Geçmişe bakıldığında, Ghosn, gelecekte robo-taksilerin kamuya açık denemelerini önümüzdeki yıl başlatacaklarını açıkladığı için, Nissan’ın teknolojik hatlarını alt üst etti.

Kendi kendine çalışan taksi servisine Easy Ride deniyor ve denemeler Yokohama, Japonya’da yapılacaktır.
Nissan, sağlık, oyun ve otomotiv için çevrimiçi hizmetleri işleten DeNA adlı bir şirketle ortaklık kuruyor. Nissan Leaf elektrikli otomobil, kendi kendine sürüş teknolojisiyle modifiye edilmiş ve test alanında yolcuları teslim edecek.
Kendinden tahrikli araba teknolojisi, kazaları önleyerek hayat kurtarmak ve yepyeni bir hizmet sektörü sunmak için söz verdiği otomobil ve teknoloji şirketleri için sıcak bir konudur.

Yolcular, Easy Ride servisiyle bir uygulamayı kullanarak araba toplamak mümkün olacak. Nissan, uygulamanın yalnızca yolcuların varış yerlerini belirlemesine izin vermeyeceğini, aynı zamanda restoranların ve diğer işletmeleri tavsiye edeceklerini ve manzaralı bir rota izni vereceklerini söyledi.

Nissan kendi kendine sürülen otomobiller için yapılan resmi denemelerde yalnız değildir. Google’ın Waymo , bu yıl Arizona’da kamuya açık denemelere başladı ve GM’in Cruise Automation, Cruise Anywhere (Cruise Anywhere) adını kullanarak halka açık denemelerde bulunmayı planlıyor .

Nissan testi katılımcıları, önümüzdeki yıl 5-18 Mart tarihleri ​​arasında yayınlanacak Easy Ride web sitesinde kayıt olmak zorunda kalacaklar .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir