Kapat

NASA mobil oyunu ISS’de bitki yetiştirme olanağı sağlıyor

Anasayfa
Uncategorized NASA mobil oyunu ISS’de bitki yetiştirme olanağı sağlıyor
NASA mobil oyunu ISS’de bitki yetiştirme olanağı sağlıyor

NASA uzaya meraklı, uzayı merak edenler için kendi uzay istasyonundaki sanal tesislerini büyütmelerine izin veren bir mobil oyun başlattı. ” Uzay Bilimi Araştırmalar: Bitki Büyütme ,” ISS, gemisinde oyuncu olmak çok güzel bir şeydir. Hele ki oyunda bitki yetiştirilmesi de söz konusu olunca.

ITunes listesine göre, oyun 5 Aralıkta yayınlandı; Oyunun dili İngilizce ve yaklaşık 200MB yer kaplamaktadır. Oyunculara, ilk önce “zero-g” de dolaşmayı öğrenme adımını yapmak zorunda bırakıyor Bu zorunlu adımda ISS’nin mikro-yerçekimi ortamı sunuluyor. Bu, adım atış yapmayı ve uzay istasyonunun etrafında uçmayı içeriyor.

Bu adımdan sonra, oyunun önde gelen ISS mürettebatı üyesi Naomi ile konuşma yapabilirsiniz.Oyuncular, büyüyen bitkiler için mikro yer çekiminin sunduğu sorunlardan bazılarını öğrenmiş oluyorlar.

NASA uzun süredir uçuşlarda (örneğin Mars’a), yanı sıra diğer gezegenlerde yerleşim bölmelerinde yiyecek sağlamak için gerekli görülen, düşük ağırlıklı bir ortamda bitki yetiştirme sanatını mükemmelleştirmeye çalışmıştır. ISS araştırmacıları gibi uzayda büyüyen bu çiçek başarılı sonuçlar elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir