Kapat

LG, iPhone 9 için OLED Ekranı Tedarik Edecek

Anasayfa
Uncategorized LG, iPhone 9 için OLED Ekranı Tedarik Edecek
LG, iPhone 9 için OLED Ekranı Tedarik Edecek

Daha önce, Samsung’un 2018 iPhone 9 için OLED ekranlarının önemli bir tedarikçisi olacağının haberini almıştık. Şimdi, LG’nin de büyük bir tedarikçi olacağı görünüyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun yayınladığı son bir rapora göre LG, önümüzdeki birkaç yıl içinde panellerin ana tedarikçilerinden biri olacak. Şirket ayrıca kendi OLED ekranları için çalıştığının söylentileri var.

Apple, bu nedenle arz riskini azaltmaya çalıştığı için LGD’nin OLED iPhone ekran işine 2018’de uyum sağlamaya kararlı olduğunu düşünüyor. LGD, 2018’de minimum başlangıç ​​penetrasyonu ile başlamış olmasına rağmen  hem Apple’ın hem de LGD’nin taahhüdüyle, LGD’nin süreç boyunca olgunlaşmasına ve istikrarlı bir şekilde arz payı elde etmesine yardımcı olacaktır 2019’dan itibaren. Bu, Apple’ın OLED fiyatları üzerindeki pazarlık gücünü sürekli olarak artıracaktır.

Bu yılki Apple’ın iPhone 8’i, OLED ekranlı ilk cihazları olacak, şirket ayrıca bu yıl LCD ekranlarla diğer iki iPhone’u (IPhone 7S ve 7S Plus ) başlatacak.  2018, Apple’ın tüm iPhone’ları için OLED ekranlar kullandığı ilk yıl olacak. Gelecek yıllarda iPhone 9’un hangi özelliklere sahip olacağı hakkında detaylar yok. Tüm söylentiler Eylül ayında başlayacak olan iPhone 8 ile ilgili. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir