Kapat

Letgo, 2.el mal piyasası için 175 milyon dolarlık finansman sağlıyor

Anasayfa
Uncategorized Letgo, 2.el mal piyasası için 175 milyon dolarlık finansman sağlıyor
Letgo, 2.el mal piyasası için 175 milyon dolarlık finansman sağlıyor

Çevrimiçi kullanılan eşya pazarı letgo yeni finansmanını $ 175.000.000 yapmayı başardı.

2015 yılındaki lansmanından bu yana ,325.000.000 $ yükseltti. Platformda satılan brüt mal değerinin 20 milyar doların üzerine çıktığı, piyasaya sürüldükten sonraki aylarda 25 milyon dolarlık bir rekor kırdığı biliniyor.

Yayınlanan raporlara göre şirketin değerlemesi 1 milyar dolara yaklaşıyor ve letgo’yu sınıflandırılmış alana giren çok kalabalık bir yığın olduğu kesin.Geçen sene, 2.el mal listeleri için rekabet, bir dizi büyük yatırımla ve çevrimiçi uygulamalar ile birlikte geliyordu.

Şimdiye kadar, letgo uygulaması 45 milyon indirmeyi gördü ve 20 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Şirketin kurucusu Alex Oxenford, daha önce OLX’i letgo’nun orijinal destekçileri olan Naspers’in yardımıyla başlatmıştı.

Letgo’nun hizmetinden ücret almama kararı, dev perakende devleriyle savaşmak için zamanı test edilen bir stratejidir. Alibaba, Çin’de milyar dolarlık çevrimiçi bir dev yaratmak için ücret ödememiştir ve Oxenford, ABD’de bu stratejiyi tekrarlamak istiyor dedi.

Yeni müşteriler kazanmaya çalıştığı için letgo, kullanıcıların çevrimiçi pazara daha kolay ürün yükleyebilmelerini sağlayan tescilli bir yazılımı kullanarak otomatik etiketleme ve listeleme özelliği getirdi.

Mobil uygulama aracılığıyla sunulan yeni liste aracı, bazı ürün sahiplerinin bir ürün yüklerken zorluğu azaltmak için tasarlanmıştır.

“Uygulamamızı açıp bir şeyler yayınlamaya başlarsan, bir şey satmak isteyip istemediğini soran kırmızı bir düğme görürsün. Kameranızı açın ve göndermek istediğiniz herhangi bir şeye ait bir resim çekin. Bir başlık veya fiyat yazmak ya da bir şey yazmak zorunda değilsiniz … ayrıntıları eklemek isterseniz … ayrıntıları ekle tıklayın. “

Bu anında yükleme ve fiyatlandırma özelliği, sitede bulunan alıcılar ve satıcılar için (aslında Facebook’un pazarında gerçekleşen etkileşimleri taklit ediyor diyebiliriz.) 

Letgo, ABD’ye odaklanmış durumda ama ülkemizde kullanımı hızla artan bir uygulama haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir