Kapat

Kısa Mesajın 25. Yılı

Anasayfa
Uncategorized Kısa Mesajın 25. Yılı
Kısa Mesajın 25. Yılı
3 Aralık 1992’de ilk kısa mesaj gönderildi. Mesaj şu şekildeydi ‘Merry Christmas’ ve İngiliz programcı Neil Papworth tarafından gönderildi. Zamanın cep telefonları sadece SMS mesajları alabiliyor ama kendileri gönderemiyorlardı.

İlk mesaj bir bilgisayar kullanarak bir cep telefonuna gönderildi, son 25 yılda bazı şeyler çok değişti. Kısa mesajları azalması birkaç yıl oldu 1993 yılına kadar insanlar cep telefonuyla kısa mesaj gönderebiliyorlardı.

2007’de Birleşik Krallık’ta her yıl 66 milyar metin gönderiliyor ve 2012’de bu değer 151 milyar olmuştu. WhatsApp ve diğerleri gibi mesajlaşma servisleri metin mesajı ismiyle anılıyor. 

Şimdi WhatsApp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma servisleri metin mesajları göndermekten çok daha fazla özelliklere sahip. Örneğin, 2015 yılında günde 20 milyar metin mesajı gönderiliyorken bu değer Whatsapp kullanılarak her gün 30 milyardan fazla mesaj gönderildiğini açıkladı . İlk metin mesajı gönderildikten sonra geçen 25 yılda teknolojinin ne kadar değiştiğini siz de görebiliyorsunuz. Fikir sizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir