Kapat

Kablosuz Şarj, Kablolu Şarja Göre Daha Mı Yavaş? İşte Detaylar

Anasayfa
Uncategorized Kablosuz Şarj, Kablolu Şarja Göre Daha Mı Yavaş? İşte Detaylar
Kablosuz Şarj, Kablolu Şarja Göre Daha Mı Yavaş? İşte Detaylar
Kablosuz şarj

Apple iPhone 8, 8 Plus ve X kablosuz şarj ile geliyor.Ancak bu teknolojiyle ilgili bilmeniz gereken şeyler var – telefonunuzu ne kadar hızlı şarj edecek gibi. Bilirsiniz, pratik şeyler.

Örneğin: kablosuz kablolu şarj kadar hızlı şarj oluyor mu? Telefonunuzun kablosuz şarj hızının ne kadar değiştiği, kullandığınız kablosuz şarj cihazının, hangi telefonun şarj edildiğinin ve şarj hızı açısından neleri karşılaştırdığınız gibi çeşitli değişkenlere bağlıdır.

Kablolu Şarj: Geleneksel şarj, her telefonda bulunur.
Hızlı / Hızlı / Hızlı / Turbo (Kablolu) Şarj: Standart olarak ortaya çıkan yeni teknoloji, sadece adın farklı varyasyonlarıdır. Bu normal kablolu şarjdan çok daha hızlıdır.
Kablosuz Şarj: Standart şarjın kablosuz biçimi, daha yavaş.
Hızlı Kablosuz Şarj: Kablosuz şarj işleminin hızlı eşdeğeri. Tüm telefonlarda mevcut değildir.

Daha eski bir telefonu, hızlı kablosuz şarj ile modern bir telefona standart kablolu ile karşılaştırıyorsanız, bu telefonlar muhtemelen daha hızlı veya en azından karşılaştırılabilir olacaktır.

Ancak hızlı kablolu şarj işlemini herhangi bir kablosuz şarj ile karşılaştırıyorsanız, kesinlikle daha yavaş bir randuman alırsınız demektir. Hızlı kablolu şarj şüphesiz telefonunuzu şarj etmenin en hızlı yoludur.  (IPhone 8 ve X hızlı kablolu şarjı destekliyor, ancak USB’den kızılötesi kablolara  ve USB-C’ye özgü bir şarj cihazına ihtiyaç duyuyor . Hızlı kablosuz şarjı destekleyip desteklemediği belli değil.)

Ve zaten bu kadar basit olmayan cevaba bir anahtar da atıyor: tüm telefonlar tüm standartları desteklemiyor. Kullandığınız telefonun ne olduğunu, ayrıca hangi şarj cihazını kullandığınızı da göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

Çünkü telefonda hızlı kablosuz şarj edilmiş olsanız bile, çalışması için hızlı bir kablosuz şarj cihazına ihtiyacınız vardır (tıpkı hızlı kablolu şarjın çalışması için hızlı bir şarj cihazına ihtiyacınız olduğu gibi). Ve bu da söz etmeye değer başka bir şey getiriyor: hızlı kablosuz şarj  normal kablosuz şarjdan daha yüksek , çünkü sıcaklaşıyor, bu şarj cihazlarının içinde fanlar var. Bu daha hafif bir “sersem”, ama yine de. Bazı insanlar rahatsız ediyor. Ancak bazı telefonlar hızlı kablosuz şarjı devre dışı bırakmanıza izin verir .

İşte önerilen çözüm: Her zaman mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bataryayı doldurmanız gerektiğinde kablolu şarj kullanın, çünkü yanlış yapmazsınız :). Ancak gece şarjı için, kablosuz şarj iyi bir yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir