Kapat

İşte iOS 11 Sorunları: Bu Sorunlar Nasıl Düzeltilir

Anasayfa
Uncategorized İşte iOS 11 Sorunları: Bu Sorunlar Nasıl Düzeltilir
İşte iOS 11 Sorunları: Bu Sorunlar Nasıl Düzeltilir

Güncelleme: Apple hataları düzeltmesi için bir iOS 11.0.1 güncellemesi yayınladı. Bundan sonra da sorunuz varsa lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Cihazınızda indirilen ve yüklenen yeni iOS 11 güncellemelerini edinme sorunlarından ve yeni işletim sisteminin cihazınızın yalnızca istediğiniz gibi olmamasına neden olduğu sorunları yakından göreceğiz. iOS 11 sorunlarını nasıl aşabiliriz?

Not: Eğer iOS 11 güncellemesine başlamadıysanız ve deneyecekseniz, yapmanız gereken ilk şey iPhone’unuzun yedeğini oluşturmaktır. Büyük yazılım güncellemeleri sırasında işler ters gidebilir ve kötü niyetli bir şey olursa cihazınızı geri kurtarabilirsiniz.

Listede olmayan bir iOS 11 sorununuz mu var? Bizi takip edin

1. Bir Wi-Fi şebekesine bağlanılamıyor
Bir kullanıcı, iPhone’larının artık kişisel Wi-Fi ağlarına katılmalarına izin vermediğini bildirdi.

Bu sorunu çözmeye çalışmak için bazı ön adımlar, telefonunuzu sıfırlamak, Kablosuz yönlendiriciyi sıfırlamak (diğer cihazlar internete açıkça bağlı olsa bile) veya cihazınızdaki Wi-Fi şebekesini unutmak ve yeniden bağlanmak yeterli olacaktır olacaktır. 

Ayrıca, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine giderek cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz – endişelenmeyin, bu düzeltmenin telefonunuzdaki herhangi bir şeyi silmeyecektir. 

2. iPhone’unuz aniden depolama alanı doluyor
Bir kullanıcı, iOS 11 güncellemesinin , Cihazın hafızasını yavaş yavaş gereksiz bir biçimde hafızasının dolduğunu bildirdi. Bu hata uygulamalara bağlı görünmüyor, aksine sistemin kendisinin kullandığı depolama alanı. Bu, iOS 11 için Beta sürümünde bile tartışılan bir konuydu. Maalesef, bu soruna çözüm yok bu yüzden yedeklediğiniz bir önceki İOS sürümüne geri dönmek sizin için yararlı olacaktır.

3. Cihazı açmak için Ana Sayfa düğmesi yavaş algılıyor
Birden çok Apple kullanıcısı eski iPhone’larını iOS 11’e güncelledikten sonra kilit ekranını 10 saniye kadar donup, cihazlarını kullanmalarına izin vermeden önce duraklaştığını veya yavaşça yüklendiğini bildirdi. Yeni işletim sistemi cihazınızı ve dosyalarınızı tanıdıkça, bu kendiliğinden zamanla çözülebilecek sorun türüdür. Ancak, bir haftadan fazla sürerse, muhtemelen telefonunuzun bir yedek kopyasını geri yüklemeye ve Apple’ın bunun için bir düzeltme yayınlamasını beklemek faydalı olacaktır.

4. iOS 11 ile zayıf pil ömrü
Görünen o ki, iOS’un her yeni sürümü, eski iPhone’ların pil ömrüne ciddi şekilde zarar verdiği bir dizi şikayetle kaçınılmaz bir şekilde geliyor. 

Cihazınızda yeni gelen özellikler olacağından ötürü hangi uygulamanın ne kadar güç harcadığına şu şekilde ulaşabilirsiniz; Ayarlar> Pil’e gidin ve en çok pil kullanan uygulamaların hangileri olduğunu görün.

Ayrıca, iOS 11’in cihazınızda stabil çalışması biraz zaman alabilir . Bu işlem birkaç gün sürebilir, bu nedenle beklemek gerekiyor. Bu arada, GPS, Wi-Fi ve Bluetooth’u kullanmadığınız zamanlarda kapatabilirsiniz. Ayrıca ekranınızın parlaklığını düşürmeli ve arka planda (Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulaması Yenile) uygulamaları yenilemeyi devre dışı bırakmalısınız.

5. Cihazınız aşırı ısınmış
Bir telefonun aşırı ısınmasına neden olan pek çok nedenden dolayı şikayetlerin yeni yazılım güncellemeleri etrafında toplandığı görülüyor. Belki de bu IOS 11’in hatasıdır, belki telefonunuzun zor çalışmasıdır. Her durumda, aşırı ısınmayı telefonunuzu kapatarak, güneş ışığından veya diğer ısı kaynaklarından (bilgisayarınızın üstü gibi) uzak tutmalısınız.

Alışkanlıklarınız değişmediyse ve cihazınız daha önce hiç olmadığı halde sürekli ısınıyorsa, cihazınızın daha önceki bir yedeklemesini yüklemeyi düşünmenizin vakti gelmiş olabilir. Kısa pil ömrü sinir bozucu olabilir, ancak aşırı ısınma cihazınıza ciddi şekilde zarar verebilir

6. Güç düğmesi çalışmıyor
Güncelleme ile ilgili bir sorun çıkarsa ve güç düğmeniz çalışmayı durdurursa, cihazlarınızı menülerde kapatabilirsiniz . Bunu yapmak için, Ayarlar> Genel bölümüne gidin ve cihazınızın kapalı olması için ekranda bir kaydırıcı yardımıyla açabilirsiniz.

7. iOS 11, Outlook / Exchange ile e-posta göndermenize izin vermeyecektir
Apple bazı iOS 11 kullanıcılarının belirli Microsoft tarafından işletilen sunucular yoluyla e-posta göndermesine engel olan bir hatayı onayladı . Hata mesajında ​​”Posta gönderilemiyor” yazıyor. Mesaj sunucu tarafından reddedildi. tarzında bir hata ama ne yazık ki bu hata çözümü için beklememiz gerekiyor.

8. Siri farklı geliyor
iOS 11, Siri’nin konuştuğu yönde güncellemeler yaparak, sesi daha doğal ve daha az robotik hale getirdi. Bu, umarım iyileştirmeden başka bir şey değildir ve eğer beğenmediyseniz, yapabileceğiniz pek bir şey yok. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir