Kapat

iPhone X Tedariği Bu Yıl Sınırlı Olacak Sadece 2018 Yılını Karşılayacak

Anasayfa
Uncategorized iPhone X Tedariği Bu Yıl Sınırlı Olacak Sadece 2018 Yılını Karşılayacak
iPhone X Tedariği Bu Yıl Sınırlı Olacak Sadece 2018 Yılını Karşılayacak

IPhone 8 ve iPhone 8 Plus zaten ön siparişler için hazır olmasına karşın, yıldönümü baskısı iPhone X, 27 Ekim’den itibaren ön siparişlerle 3 Kasım’da satışa çıkacak. KGI Securities’in analisti Ming -Chi Kuo, bu yıl için iPhone X’in sevkiyat numaralarını ve önümüzdeki yıl için  yeni bir not hazırladı. Kuo, bu mali yılda iPhone X arzının çok sınırlı olacağını ve gönderilerin sadece 2018’de karşılayacağını iddia ediyor.

MacRumors tarafından yayınlanan yeni araştırma notunda, Kuo, iPhone X’in daha önce görülmemiş bir taleple buluşacağını iddia ediyor; ancak Apple 2017’de bu kadar fazlasını sağlayamayacak. 2017’deki gönderilerin şu an sadece 40-45 milyon civarında olacağı tahmin ediliyor 2018 yılında sevkıyatları 80-90 milyon adet olacak. Kuo, tedarik kısıtlamaları nedeniyle 2018 yılının ilk yarısına kadar iPhone X’e olan talebin tamamen karşılanmayacağını önermektedir. Bu nedenle, sadece iPhone X’ten ön sipariş verebilirsiniz, ancak gönderiler önümüzdeki yıla kadar ertelenebilir.
“Tam ekran tasarım ve yüz tanıma özelliklerinin, iPhone X için yedek talebi sürdüreceğine inanıyoruz. Ancak, arz kısıtlamaları nedeniyle, piyasa talebinin, 1H 18’den önce tam olarak karşılanmayacağını bekliyoruz. 2017F iPhone X sevkıyatına ilişkin tahminimizi revize ediyoruz. 45-50 milyondan 40 milyona çıkıyor; ancak 2018 iPhone X’imizin 80-90 milyon adete çıkacağını revize ediyoruz “dedi.

Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde Gold varyantının çok sınırlı olacağı bildirilirken, Gümüş ve Space Grey varyantı ilk başlarda nispeten daha fazla miktarda mevcut olacak.

İlk defa yeni iPhone X Hindistan’da 27 Ekim’de ön sipariş ve 3 Kasım’da satışla ABD’yle aynı anda piyasaya çıkacak.

Apple, henüz yeni modellerin Türkiye’de satışa çıkacağı tarihi ve fiyatı ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı.

Ancak ülkemizde iPhone X’in 5 bin 500- 6 bin TL bandında satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir