Kapat

Hugo Barra Xiaomi’den ayrılıyor

Anasayfa
Uncategorized Hugo Barra Xiaomi’den ayrılıyor
Hugo Barra Xiaomi’den ayrılıyor

Barra, şirketinde yaklaşık üç buçuk yılı geçirdi. Barra, Xiaomi’nin Başkan Yardımcılığını yaptı. Çinli şirketlerin Liderliği altında Hindistan, Endonezya, Malezya, Singapur ve yakın geçmişte Avrupa ve ABD pazarlarına açıldı.  

Xiaomi’ye katılmadan önce Barra, yaklaşık altı yıldır Google’da Başkan Yardımcısı, Android Ürün Yönetimi, Mobil ve Android için Ürün Yönetimi Direktörü de dahil olmak üzere çeşitli üst düzey görevler üstlendi.  

“Xiaomi’nin küresel genişleme yolunda çok iyi bir yere sahip olduğuna karar verdim ve eve dönmem için şimdiye kadar iyi bir zaman olsaydı şu an o zaman” diye hayranları ve arkadaşlarına Facebook’ta bildirdi. 

“Endonezya, Singapur, Malezya ve son zamanlarda Rusya, Meksika ve Polonya’yı da içine alan 20 farklı pazarın içine genişledik. İlk resmi ürünümüzün ABD’de piyasaya sürülmesi için Google ile birlikte çalıştık ve CES 2017’deki başarılı çıkışıyla, 3 prestijli ödül kazandık dünya artık Xiaomi’nin herkese yenilik getirme sözü ile teknoloji endüstrisini değiştiren küresel bir şirket oldu “dedi. 

Bu ayın başlarında, CEO ve kurucu ortağı Lei Jung şirket çok hızlı büyüdüğünü söylemişti. 

“Xiaomi Kıdemli Başkan Yardımcısı Xiang Wang, ileriye yönelik tüm küresel çabalarımıza liderlik edecek 2017 için iddialı genişleme planlarımız var ve Xiang’ın liderliğinde küresel ticaretimizi daha da büyük bir yere götürmek konusunda eminiz!” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir