Kapat

Güvenlik Robotu, Suçlu Avında

Anasayfa
Uncategorized Güvenlik Robotu, Suçlu Avında
Güvenlik Robotu, Suçlu Avında

San Francisco hayvan barınağı, yakınlardaki evsizlerle olan rolünden sonra bir Knightscope güvenlik robotunu harekete geçiriyor.

Bir Knightscope K-5 güvenlik robotu kameralar ile donatılmıştır ve insan güvenliği yardımı ile açık alanların devriye gezisi için tasarlanmıştır.

Belki bir gün robotlar tüm işlerimizi alacaklar.
San Francisco SPCA hayvan barınağı, 5 metrelik alana kurulmuştur Knightscope güvenlik robotu Kasım ayında geldiğinde, uyuşturucu iğneleri ve araba hırsızlıkları gibi şeylerle ilgili daha az sorun yaşandı ve barınak başkanı San Francisco Business Times’a verdiği röportajda, “evsizlerin kullandığı çadırlar ortadan kayboldu” dedi.
Ancak robot barınak programı, diğer sorunlara yol açtı ve  evsiz kampları engelleyen robot hakkındaki haberler dahil  herşey bitti.
“SF SPCA, tesisimizde ek hırsızlıkları önlemek ve kampüsümüzde sık sık meydana gelen  araba hırsızlıkalrına , taciz, vandalizm ve grafiti gibi  evsiz insanlara zarar vermekten kaçınmak için bir robot kullanımını araştırıyordu. 
Açıkçası, toplum bilinmeyen yetenekleri olmayan robotların aramızda nasıl dolaşabileceğini tam olarak henüz anlamamıştı.
Robot öyküsü viral hale geldikten sonra barınak iki kez kırıldı ve “sığınak, tesisimize karşı şiddet ve vandalizm teşvik eden yüzlerce mesaj aldı ve insanları cezalandırmaya teşvik etti” dedi. “Biz evsizlik sorunlarına son derece duyarlı bir kar amacı gütmüyoruz.”
398 kiloluk K5 güvenlik robotu kameraları ile donatılmıştır, “komuta fiziksel varlığı,” Knightscope diyor. Plakaları kaydedebilir ve ağ saldırılarını gösterebilecek kablosuz sinyalleri algılayabilir ve hasarı engellemeye çalışmak için yakınlık algılayıcıları ve alarmları da vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir