Kapat

Günlük hayatta herkesin işine yarayabilecek 10 Android uygulaması

Anasayfa
Uncategorized Günlük hayatta herkesin işine yarayabilecek 10 Android uygulaması
Günlük hayatta herkesin işine yarayabilecek 10 Android uygulaması

Günümüzde Android platformunun gelişmesi hayatımıza pek çok kolaylık getirmiş olduğu aşikar. Bu yazımızda bu kolaylıkların bazılarını sizinle paylaşacağız.

1) All translator
Bu uygulama sayesinde resimlerdeki yazıları, günlük konusmalariniz da karşı taraftaki yabancı bir insanın size söylediklerini kendi dilinize rahatlıkla cevirebilirsiniz. Uygulamanın sesten ve görsel üzerinden çeviri yapabilme yeteneğine sahip. Uygulamayi aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

Buradan İndirebilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.playkg.alltranslators


2)app inventor
Bu bahsedeceğimiz uygulama arduino, Rasberry Pi, İophy-one gibi işlemcileri kontrol etmenizi ve daha birçok alanda işinize yarayacak uygulamalar yapmanızı sağlayacak bir uygulama. Bu uygulama sayesinde puzzle yapar gibi uygulama oluşturabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için bir Gmail hesabı yeterli. siteye bu bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz

http://appinventor.mit.edu/explore/

3)Romote link
Bu uygulamayla bünyesinde wi-fi veya Bluetooth barındıran tüm PC lerinizi kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bu uygulamada klavye ile yazı yazma PowerPoint sunusu üzerinde lazer isaretleyici ile gösterim yapmak gibi bir çok işlemi yapma imkanı sunuyor. Uygulamayı Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
4)AC MARKET
Adından da anlaşılacağı üzere bu bir uygulama mağazası. Bu mağazanın içerisinde Google Play’de görmüş olduğunuz birçok ücretli uygulamaları ücretsiz olarak bulabileceğiniz bir adres. Ayrıca birçok oyunun hackli versiyonları mevcut. Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
5) X2IMG Convert PDF to IMG
Bu uygulama ile PDF dosyalarınizdaki resimleri rahatlıkla PDF dosyasını bozmadan ayrı bir klasör içinde toplayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulamada Google Play’de ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
6)snapseed
Bu uygulama ile resimleriniz üzerinde çeşitli oynamalar yaparak resminizi istediğiniz bir hale getirebilirsiniz. Yalnız üzücü bir yanı uygulamada kirp yapıştır desteği olmaması. Uygulamayı Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
7) Fast&Slow motion video
Bu uygulama videolarınızı 4kata kadar yavaşlatma ve hızlandırma seçeneği sunuyor. Ayrıca bu uygulama ile videolarınızı istediğiniz yerden kırparak düzenleyebilirsiniz. Google Play’de ücretsiz olarak yerini almış bir durumda.
8) Snaptube
Bu küçük uygulama sayesinde yaygın olarak kullanılan sosyal ağlar üzerindeki tüm videolarınızı ses veya video formatında indirmenize imkân sağlıyor. Bu uygulamayı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

https://snaptube.tr.uptodown.com/android

9) Smart tool
Bu uygulama ile günlük hayatta kullanılan birçok araç gereci kullandığınız Mobil cihazın elverdiği ölçüde kullanmanızı sağlar. Google Play’den ücretsiz indirebilirsiniz.
10) photomath
Size bahsedeceğimiz son uygulama öğrenci arkadaşlarımızi yakından ilgilendiren oldukça yararlı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde toplama çıkarma dan integrale kadar olan tüm işlemleri sadece fotoğrafını çekerek cozmenize olanak sağlayan bir uygulama. Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

“Günlük hayatta herkesin işine yarayabilecek 10 Android uygulaması” üzerine 3 yorum

  1. Ekol Meslek says:
  2. Adsız says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir