Kapat

Google Play Hizmetleri Güncelleme! En Son Sürüm

Google Play Hizmetlerini En Son Sürümüne Güncelleme

Android cihazlar, birbirinden farklı basit uygulamalar ile piyasaya çıkar. Örneğin, Telefon uygulamasını, SMS uygulamasını, Rehber uygulamasını veya Google’ın sunduğu; Gmail, Google Haritalar ve hatta Google Play Store gibi birçok servis Android cihazlarda yer alır. Bu yüzden Google Play Hizmetleri güncelleme çok önemlidir.

Öte yandan, arka planda çalışan bazı uygulamalar da bulunuyor. Bizim görmediğimiz ancak arka planda çalışan bu servisler, Android’in ne kadar da karmaşık olduğunu göstermiyor mu? 😀

Onca görevi yöneten komutan, uygulamaların kalbi Google Play Hizmetleri (Google Play Sevices) Arka planda her zaman çalışıyor, çeşitli görevleri yönetiyor ve her şeyi kontrol altında tutuyor. Bu uygulama işini sorunsuz yerine getirmesi için sürekli olarak güncellenmelidir.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, Google Play Hizmetleri güncelleme ve uygulamanın varsayılan olarak güncellenmemesi durumunda size bir APK kullanarak alternatif bir yükleme yöntemi göstereceğiz.

Google Play Hizmetleri Nedir ve Ne Yapar?

Google Play Hizmetleri, Google uygulamalarını kullanan herhangi bir Android cihazında birçok öğeyi yönetmekten sorumlu bir uygulamadır. Bu uygulama Google uygulamalarının sunduğu tüm işlevleri sunar.

Hiçbir zaman doğrudan Google Play Hizmetleri ile etkileşimde bulunmayız, çünkü uygulama her zaman arka planda çalışır, ancak bir uygulama Google Play Hizmetlerine bağlı bir kitaplığı kullanmak zorunda kaldığında, bu kullanışlı araç bize onunla ilgili bilgileri gösterir. Uygulamanın bu bilgisinin neden doğrudan uygulamanın içine entegre olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Google Play Hizmetlerini kullanmanın hem kullanıcılar hem de uygulama geliştiricileri için sayısız avantajı vardır. Tüketici olarak bizim için, her bir cihaz üreticisi tarafından dağıtılan OTA güncellemelerine güvenmek zorunda kalmadan birçok özelliğin keyfini çıkarabileceğimiz anlamına geliyor.

Yine de, bunun her şeyi güncelleyebileceğimiz anlamına gelmediğini düşünmemiz gerekir, ancak standart uygulamalar için işe yarayacaktır.

Google Play Hizmetlerini kullanan geliştiriciler için, Google bir şeyi her değiştirdiğinde uygulamaları yeniden yüklemek için çok fazla zaman ve çaba harcamak zorunda kalmayacakları ve uygulamalar sorunsuz çalışmaya devam etmeleri için kullanmalarını sağlamaktadır.

Google Play Hizmetleri 2019 Nasıl Güncelleştirilir?

Google Play Hizmetleri Güncelleme

Google Play Hizmetleri, Google Play uygulamasında bulunur, ancak diğer uygulamaların aksine, kendisini günceller ve en son sürümü yükler. Google Play Hizmetleri uygulaması genellikle kendini günceller, ama bir aksilik olur da güncellenmezse hiç korkmayın. Google Play Hizmetlerini güncellemenin bir yolu var.

Google Play uygulamasında “Google Play Hizmetleri” ni ararsanız, ilk sonuç olarak mağazada görünmesi gerekir. Google oyun servislerinin en yeni sürümünü indirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Google Play’i açın ve “Google Play Hizmetleri” ni arayın ya da aşağıda verilen bağlantıya tıklayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms

2. Eğer “Güncelle” butonu görürseniz şanslısınız, sadece üzerine dokunun ve indirme ile kurulumun bitmesini bekleyin.

Uygulama güncel değilse, güncellemenizi söyleyen bir buton göreceksiniz. Tıkladığınızda, birkaç saniye içinde Google Play Hizmetleri indirilecek ve cihazınıza yüklenecektir. Sürekli hata veren, çalışmayı durduran bir uygulama hatasıyla karşılaşırsanız, çözümünüz şüphesiz Google Play Hizmetlerini güncelledikten sonra düzelecektir.

Eğer bu tür uygulamalar cihazınızda hiç bulunmuyorsa o zaman aşağıdaki linkte bulunan siteden apk dosyalarını indirebilirsiniz.

Google Play Hizmetleri ( İndir )

Google Play Store ( İndir )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir